Sparing na zakończenie. Zapowiedź meczu ŁKS II – Korona II Kielce

10 / 12 / 2021

Udany w wykonaniu rezerw ŁKS-u 2021 rok zwieńczy gra kontrolna z drugą drużyną Korony Kielce. Spotkanie rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 13.

Rezerwy ŁKS-u ligowe granie zakończyły w połowie listopada, kiedy zawodnicy trenera Marcina Matysiaka wygrali na wyjeździe z Ursusem Warszawa po hat-tricku Mateusza Jastrzembskiego. Po dwóch tygodniach roztrenowania, w trakcie których ełkaesiacy przeszli badania wydolnościowe, nasi trzecioligowcy rozegrają grę kontrolną z rezerwami Korony Kielce. Przypomnijmy, że trzon zespołu z województwa świętokrzyskiego tworzą zawodnicy, którzy w sezonie 2018/19 zdobyli mistrzostwo Polski juniorów, deklasując przy tym konkurencję (kielczanie wygrali ligę z przewagą 16 punktów nad drugim Śląskiem Wrocław).

Korona II Kielce na co dzień występuje w IV lidze. Na półmetku sezonu podopieczni trenera Marka Mierzwy zajmują 2. miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do liderującego Staru Starachowice. W 17 spotkaniach druga drużyna złocisto-krwistych zdobyła 39 punktów, na co złożyło się 12 zwycięstw i 3 remisy. Koroniarze w lidze musieli uznać wyższość jedynie GKS-u Rudki (0:2) oraz Alitu Ożarów (1:2).

Spotkanie sparingowe rezerw ŁKS-u z Koroną II Kielce, które zostanie rozegrane na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej, rozpocznie się w sobotę 11 grudnia o godz. 13. Wstęp wolny.