Podsumowanie weekendu Akademii (12-13 czerwca)

Podsumowanie weekendu Akademii (12-13 czerwca)

Młodzi ełkaesiacy nie zawiedli w ubiegły weekend. Większość zespołów młodzieżowych zdołała wygrać swoje spotkania. Cenne zwycięstwo odniósł zespół ŁKS U15, który walczy o Centralną Ligę Juniorów.

Juniorzy młodsi U17 po bramkach Jakuba Miniaka, Alana Kułakowskiego i Krystiana Lajtera odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania w rozgrywkach ligowych (wygrali z Sokołem Aleksandrów Łódzki). Łodzianie zajmują obecnie miejsce tuż nad strefą spadkową, a w ostatniej kolejce zmierzą się z już zdegradowaną Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Szczęścia zabrakło natomiast zawodnikom z rocznika 2005. Ełkaeisacy podejmowali u siebie Widzew. Po dwóch golach Kacpra Popławskiego prowadzili, ale ostatecznie mecz zakończył się porażką biało-czerwono-białych 3:4.

Zwycięstwa nie zdołali odnieść również podopieczni Radosława Bieniasa i Daniela Figi. Zespół U15 w najmocniejszym składzie przegrał z Widzewem 1:2. Z bardzo dobrej strony w tym meczu pokazał się Krystian Malec, który zdobył jedyną bramkę dla ŁKS-u.

Drugi zespół Bieniasa i Figi zwyciężył z MKS Zduńska Wola 4:0 po czterech golach Alana Siwka. Dzięki tej wygranej łodzianie na dwie kolejki przed końcem sezonu mają już cztery punkty przewagi nad drugim Widzewem. Zwycięzca ligi łódzkiej zmierzy się w barażach o Centralną Ligę Juniorów z Żuri Olsztyn.

Zespoły z roczników 2008 i 2009 we wszystkich weekendowych meczach punktowały regularnie. ŁKS U13 zremisował 1:1 z Widzewem i wygrał 3:0 z TMRF Widzew, ŁKS U12 wygrał z SAP Andrespolią 21:0, z kolei ŁKS U11 z Sokołem Aleksandrów Łódzki 10:0.

ŁKS III zwyciężył w sobotni wieczór z Pionierem Baby 19:0, tym samym pieczętując awans do Ligi Okręgowej.  Kilka godzin wcześniej swój mecz wygrały rezerwy ŁKS-u, które wygrały z Jutrzenką Warta 4:0. Relację z tego meczu można przeczytać TUTAJ.

Autor: Mateusz Żegota