Zapowiedź meczu Jutrzenka Warta – ŁKS II Łódź

11 / 06 / 2021

W środę rezerwy ŁKS-u zapewniły sobie awans do trzeciej ligi, ale to nie koniec sezonu dla drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego. Przed nami jeszcze cztery mecze. Pierwszy z nich już w sobotę z Jutrzenką Warta.

Biało-czerwono-biali w imponującym stylu przypieczętowali awans na wyższy poziom rozgrywkowy, wygrywając z Borutą Zgierz 6:1. Głównym celem podopiecznych Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera był awans i skoro to zadanie zostało już wykonane, teraz łodzianie skupią się na śrubowaniu swojego wyniku.

Rezerwy ŁKS-u chcą nawiązać do sezonu 2013/14 w wykonaniu pierwszej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego, która po reaktywacji startowała od IV ligi. Ówczesny zespół prowadzony przez Wojciecha Robaszka w trakcie kampanii ligowej zgarnął 95 punktów. Dziś rezerwy mają na koncie 93 punkty, więc tylko trzech brakuje im do pobicia tego osiągnięcia.

Co więcej, ŁKS II chciałby obecny sezon zakończyć bez porażki. Aktualnie po 35. rozegranych spotkaniach ełkaesiacy na swoim koncie mają 29 zwycięstw, zaledwie 6 remisów i dotąd jeszcze nie przegrali.

Na drugim biegunie ligowej tabeli znajduje się najbliższy rywal łodzian – Jutrzenka Warta. Sobotni przeciwnik ełkaesiaków przegrał sześć kolejnych spotkań ligowych i dziś walczy o utrzymanie. Na trzy kolejki przed końcem Jutrzenka zajmuje 18. miejsce w tabeli, wyprzedzając jedynie Czarnych Rząśnia i Ceramikę Opoczno.

Przedostatnie wyjazdowe starcie łodzian w tym sezonie rozpocznie się w Warcie w sobotę o godz. 11.

Autor: Mateusz Żegota