Aktualności

Podsumowanie weekendu Akademii (4-6 czerwca)

4
08 / 06 / 2021

To był bardzo udany weekend w wykonaniu piłkarzy Akademii ŁKS. Seniorskie drużyny zbliżyły się do awansów do wyższej klasy rozgrywkowej, a ważne spotkania wygrały również drużyny juniorów młodszych.

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego po sobotnim meczu są jeszcze bliższe awansu do 3. Ligi. Ełkaesiacy prowadzeni przez Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera nie dali żadnych szans Stali Głowno, pokonując rywala 3:0. Relację z tego meczu można przeczytać TUTAJ. ŁKS II może zapewnić sobie awans już w środę, jeśli wygra spotkanie z Borutą Zgierz.

Zwycięstwem zakończył się również mecz ŁKS III. Młodzi Ełkaesiacy zdołali pokonać Tęcze Janków aż 14:1. Podobnie jak w przypadku drugiej drużyny, wygrana przybliżyła zawodników Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego do promocji – w tym przypadku do ligi okręgowej. „Trójka” ma obecnie sześć punktów przewagi nad Kolejarzem Łódź, a do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki.

Arcyważne zwycięstwo odniósł przy ul. Milionowej ŁKS U17. Dzięki bramkom Andrzeja Kominiarczyka i Stanisława Białkowskiego podopieczni Mariusza Zasady i Jakuba Wróblewskiego pokonali AKS SMS 2:0. Mniej szczęścia mieli dzień wcześniej juniorzy z ŁKS U16. Po bardzo zaciętym meczu ostatecznie musieli uznać wyższość AKS SMS-u, który pokonał ich 4:3.

W weekend zapunktowały obie drużyny trampkarzy. ŁKS U15 zremisował na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki 3:3. Więcej powodów do radości miała druga drużyna Radosława Bieniasa i Daniela Figi. ŁKS U14 wygrał bardzo ważny mecz z UKS SMS 6:2 i na cztery kolejki przed końcem stał się samodzielnym liderem w swojej lidze. Ewentualne zwycięstwo w rozgrywkach C2 sprawi, że łodzianie zagrają w barażu o CLJ U-15.

W ubiegły weekend odbyły się na Akademii ŁKS jeszcze trzy mecze ligowe z udziałem młodszych drużyn. Obie drużyny z rocznika 2008 także zdobyły punkty w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej D1. Pierwszy zespół zremisował 0:0 z SAP Andrespolią, a drugi wygrał 2:0 z UKS SMS-em Łódź. Na koniec zwycięstwo odniósł również zespół ŁKS U11. Gracze Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego nie dali szans GKS-owi Ksawerów, strzelając rywalowi siedem goli.


Autor: Mateusz Żegota


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]