Zapowiedź weekendu Akademii (4-6 czerwca)

04 / 06 / 2021

Weekend w Akademii ŁKS, więc na nudę nie będziemy narzekać. Pierwszy mecz młodzi ełkaesiacy rozegrają już w piątek, a zmagania w swoich rozgrywkach zakończą dopiero w niedzielny wieczór.

Jako pierwsi, bo już w piątek o godz. 20.15, na boisko przy ul. Milionowej wybiegną zawodnicy ŁKS U16. Podopieczni Jakuba Wróblewskiego i Mariusza Zasady zagrają z AKS SMS-em. Ełkaesiacy są liderem rozgrywek w kategorii B2. W sobotę podobne wyzwanie czeka drugi zespół tego duetu trenerskiego. ŁKS U17 swój mecz, także z AKS SMS-em, rozpocznie o godz. 10.

W sobotnie przedpołudnie swoje mecze rozegrają też obie drużyny trampkarzy prowadzone przez Daniela Figę i Radosława Bieniasa. Starsi (ŁKS U15) zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki (godz. 10); młodsi, czyli zawodnicy urodzeni w 2007 roku o godz. 9 rozpoczną spotkanie z UKS SMS Łódź.

Dwa mecze domowe czekają także zawodników urodzonych w 2008 roku. W I lidze wojewódzkiej D1 łodzianie podejmą SAP Andrespolie (godz. 11), a w ramach II Ligi Wojewódzkiej D1 zmierzą się z UKS SMS-em Łódź (godz. 13). ŁKS U12 też zagra na własnym boisku. Jego przeciwnikiem będzie GKS Ksawerów.

W sobotę będziemy trzymać kciuki za drużynę rezerw ŁKS-u. Ełkaesiakom zostało pięć kolejek w czwartej lidze, a najbliższym przeciwnikiem lidera będzie Stal Głowno. Mecz na stadionie rywala rozpocznie się o godz. 16. Zapowiedź tego meczu można przeczytać TUTAJ.

Pracowita niedziela czeka zespół ŁKS III. Podopieczni Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego tego dnia wybiegną na boisko dwukrotnie. Najpierw od godz. 10 w rozgrywkach juniorskich A1 zmierzą w Opocznie z Ceramiką, natomiast wieczorem już o seniorskie punkty w klasie A powalczą z Tęczą Janków (godz. 17). Do końca sezonu ełkaesiakom pozostały jeszcze cztery kolejki, podobnie jak Kolejarzowi Łódź, który do prowadzących w tabeli biało-czerwono-białych traci trzy punkty.

Autor: Mateusz Żegota