Zapowiedź meczu Stal Głowno – ŁKS II Łódź

04 / 06 / 2021

fot. Lens Strong

W środku długiego weekendu rezerwy ŁKS-u rozegrają jeden z pięciu ostatnich meczów tego sezonu czwartej ligi. Tym razem lider pojedzie do Głowna, gdzie w sobotę zmierzy się z miejscową Stalą.

Do końca sezonu rezerwom ŁKS-u pozostało zaledwie pięć ligowych spotkań i finał Wojewódzkiego Pucharu Polski. W sobotę lider czwartej ligi zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Głowno. W obozie ełkaesiaków doszło w ostatnich dniach do drobnych zawirowań. W trakcie mikrocyklu treningowego do pierwszej drużyny zostali przesunięci Mateusz Bąkowicz i Oskar Koprowski, a na stałe funkcję asystenta w pierwszoligowej drużynie objął trener Paweł Drechsler.

Zmiany te nie powinny przeszkodzić w odpowiednim przygotowaniu drużyny do sobotniego meczu. Do treningów z zespołem wrócił Jędrzej Zając, skrzydłowy pozyskany zimą z Radunii Stężyca, co więcej żaden z zawodników nie narzeka na problemy ze zdrowiem. Przymusowa przerwa za kartki czeka natomiast Mateusza Bąkowicza.

Ostatnie wyniki Stali Głowno nie napawają kibiców tej drużyny optymizmem, dość powiedzieć że nasz rywal przegrał trzy ostatnie mecze, nie zdobył w nich nawet gola, a stracił aż siedemnaście bramek (porażki z Wartą Sieradz, Omegą Kleszczów i Pogonią Zduńska Wola). Gracze z Głowna ostatni raz zapunktowali 15 maja, kiedy na własnym boisku udało im się zremisować 1:1 z Czarnymi Rząśnia.

Jesienią przy u. Krańcowej w pojedynku tych drużyn lepsi okazali się biało-czerwono-biali, który po dwóch trafieniach Aleksandra Ślęzaka wygrali 2:0. Pierwszy gwizdek sędziego w Głownie rozbrzmi w sobotę o godz. 16.

Autor: Mateusz Żegota