Gra Akademia (12-13 czerwca)

12 / 06 / 2021

Przed nami dwa ostatnie tygodnie piłkarskich zmagań w tym sezonie z udziałem drużyn Akademii ŁKS.

Rezerwy ŁKS-u, które w środę zapewniły sobie awans do trzeciej ligi, do rozegrania mają jeszcze trzy czwartoligowe kolejki. W najbliższy weekend podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera pojadą do Warty na mecz z Jutrzenką. Zapowiedź tego meczu można przeczytać TUTAJ.

ŁKS III także jest blisko wywalczenia awansu do ligi okręgowej. Na trzy kolejki przed końcem łodzianie mają sześć punktów przewagi nad drugim w tabeli Kolejarzem Łódź. W sobotę (początek meczu o godz. 15) biało-czerwono-biali będą mogli zbliżyć się do osiągnięcia celu, a ich przeciwnikiem tego dnia będzie Pionier Baby.

O tej samej godzinie w Aleksandrowie Łódzkim rozpocznie się bardzo istotny mecz w kontekście utrzymania ŁKS U17. Ełkaesiacy zagrają z bezpośrednim rywalem w walce właśnie o to utrzymanie, a ewentualne zwycięstwo nad Sokołem zapewni podopiecznym Mariusza Zasady i Jakuba Wróblewskiego realizację tego celu. Drugi zespół duetu wymienionych szkoleniowców zmierzy się przy ul. Minerskiej w derbach Łodzi. Początek spotkania z Widzewem o godz. 11.

Obie drużyny trampkarzy swoje mecze rozegrają w ośrodku treningowym Akademii ŁKS. Zawodnicy z rocznika 2006 zmierzą się rówieśnikami z Widzewa. Będzie to ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie podopiecznych Daniela Figi i Radosława Bieniasa. Z kolei druga drużyna tych szkoleniowców zagra z MKS-em Zduńska Wola. ŁKS U15 przewodzi w tabeli swojej ligi i jest na dobrej drodze, by wywalczyć sobie prawo gry w barażach o Centralną Ligę Juniorów.

Zawodnicy Michała Zientarskiego, Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego swoje mecze rozegrają i w sobotę, i w niedzielę. Starszych czekają wyjazdowe potyczki (w sobotę z TMRF Widzew i w niedzielę z Widzewem), z kolei zespół ŁKS U12 zagra u siebie z Andrespolią Wiśniowa Góra.

Autor: Mateusz Żegota