Nie zatrzymują się! Jutrzenka Warta – ŁKS II Łódź 0:4

10
12 / 06 / 2021

Rezerwy ŁKS-u nie zwalniają tempa, chociaż już w ubiegłą środę zapewniły sobie awans do trzeciej ligi. W sobotę ełkaesiacy pokonali na wyjeździe Jutrzenkę Warta 4:0. Na listę strzelców wpisali się Maciej Radaszkiewicz, Kelechukwu, Michał Karlikowski, a raz do własnej siatki trafili gospodarze.

Od pierwszych minut łodzianie ruszyli do ataków, co pozwoliło Dariuszowi Gmosińskiemu i Jakubowi Pieli znaleźć się w dogodnych sytuacjach do zdobycia bramki, lecz obaj nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy.

I tak to wyglądało przed przerwą – łodzianie większość czasu spędzili na połowie Jutrzenki, ale swojej przewagi nie zdołali udokumentować golem. Strzały biało-czerwono-białych często były blokowane przez ofiarnie interweniujących obrońców rywali lub piłka padała łupem golkipera Warty. Norbert Florczak w bardzo ładnym stylu zatrzymał strzały m.in. Macieja Radaszkiewicza i Marcela Wszołka.

Na drugą połowę ełkaesiacy wyszli mocno zmotywowani i z kilkoma zmiennikami w składzie (na murawie pojawili się Kelechukwu, Mikołaj Lipień i Michał Karlikowski), którzy ożywili ofensywne poczynania ŁKS-u. Ostatni z wymienionych mógł otworzyć wynik spotkania już sto dwadzieścia sekund po wznowieniu gry, ale piłka po jego strzale przeleciała tuż obok słupka.

W 55. minucie Maciej Radaszkiewicz umieścił futbolówkę w siatce, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej napastnika. Trzy minuty później arbiter wskazał wreszcie na środek boiska – w pole karne wbiegł Marcel Wszołek, wyłożył piłkę Maciejowi Radaszkiewiczowi, a ten zdobył pierwszą bramkę.

Od tego momentu przewaga podopiecznych Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka nie podlegała dyskusji. Wreszcie, w 77. minucie, w pole karne wbiegł Michał Karlikowski, posłał futbolówkę wzdłuż linii końcowej, a Paweł Dryka niefortunną interwencją skierował ją do własnej bramki.

Chwilę później było już 3:0. Po dobrym podaniu z głębi pola w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kelechukwu. Skrzydłowy ŁKS-u nie mógł zmarnować takiej okazji i posłał piłkę obok bezradnego bramkarza. Gościom wciąż było mało, więc pięć minut przed końcem spotkania Michał Karlikowski, pięknym strzałem z okolic narożnika pola karnego, ustalił wynik sobotnich zawodów.

Dzięki zwycięstwu nad Jutrzenką (to już trzydziesty ligowy komplet punktów łodzian w bieżących rozgrywkach) rezerwy ŁKS-u pobiły dziś osiągnięcie pierwszej drużyny ŁKS-u, która w sezonie 2013/14 zakończyła czwartoligowe zmagania z dorobkiem 95 punktów na koncie. Podopieczni trenera Marcina Matysiaka mają na koncie 96 punktów. Do końca sezonu jeszcze dwa mecze.

36. kolejka IV ligi / Jutrzenka Warta – ŁKS II Łódź 0:4 (0:0)

• Bramki: 0:1 Maciej Radaszkiewicz (58), 0:2 Paweł Dryka (77-samobójcza), 0:3 Kelechukwu (82), 0:4 Michał Karlikowski (85).
  • Skład ŁKS II: Tomasz Kucharski – Marcel Wszołek (67, Jędrzej Zając), Mieszko Lorenc, Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński – Jakub Romanowicz (46, Kelechukwu), Artur Sójka (55, Piotr Tazbir), Oskar Koprowski, Jakub Piela (46, Mikołaj Lipień), Dariusz Gmosiński (46, Michał Karlikowski) – Maciej Radaszkiewicz (63. Tomasz Górecki). Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.

Autor: Mateusz Żegota