III liga: Rezerwy vs. wicelider

III liga: Rezerwy vs. wicelider

W pierwszym meczu działo się do ostatniego gwizdka. Jak będzie teraz? W sobotę w ramach 21. kolejki grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u zmierzą się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej z Legionovią. Początek spotkania z wiceliderem o godz. 12.

Nasi trzecioligowcy ponieśli w ubiegłej kolejce dopiero pierwszą po wielu miesiącach ligową porażkę, co znając charakter drużyny trenera Marcina Matysiaka tylko podrażni jej ambicję. Szansa na rozpoczęcie nowej serii już w najbliższą sobotę, bo tego dnia w Łodzi zjawi się wicelider grupy I trzeciej ligi.

Legionovia dopiero na finiszu rozgrywek przegrała w poprzednim sezonie walkę o awans do drugiej ligi i także w tym zamierza się w niej liczyć do końca. Zespół z województwa mazowieckiego traci do lidera (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) zaledwie trzy punkty, a strata ta byłaby jeszcze mniejsza, gdyby kilka dni temu w Legionowie podopiecznym trenera Michała Pirosa nie powinęła się noga w starciu z Concordią Elbląg (2:2).

W każdym razie w sobotę czekają nas w ośrodku treningowym Akademii ŁKS duże emocje, zapewne nie mniejsze niż w rozegranym w sierpniu pierwszym spotkaniu tych drużyn, w którym łodzianie przegrywali do 86. minuty różnicą aż dwóch bramek, lecz kapitalna w naszym wykonaniu końcówka oraz gole Aleksandra Ślęzaka i Damiana Nowackiego, pozwoliły wtedy uratować cenny punkt.

Trener Marcin Matysiak nie będzie mógł skorzystać w sobotę z usług Szymona Matuszki (w przegranym 0:1 meczu z Unią Skierniewice zawodnik został ukarany czerwoną kartką) oraz Mateusza Bąkowicza (cztery żółte kartki na koncie), więc należy się spodziewać zmian w zestawieniu formacji obronnej piątej obecnie drużyny grupy I trzeciej ligi.

Początek meczu 21. kolejki trzeciej ligi, w którym rezerwy ŁKS-u zmierzą się z Legionovią już jutro (tj. w sobotę 25 marca) o godz. 12. Tego samego dnia lider łódzkiej klasy okręgowej – ŁKS III Łódź, zmierzy się na własnym boisku z Orłem Parzęczew (początek o godz. 16), a drużyna Akademii ŁKS do lat 17 w Centralnej Lidze Juniorów z Cracovią (początek tego meczu o godz. 14).

Organizacyjnie przed meczem rezerw z Legionovią:

• Bilet wstępu na mecz ŁKS II Łódź z Legionovią kosztuje 10 zł (dla wszystkich) i zakupicie go przed wejściem na obiekt, przy bramie od strony ul. Minerskiej (płatność tylko gotówką). Do dyspozycji kibiców będzie 420 miejsc.

Wejście na obiekt – od strony ul. Minerskiej

• Dedykowane kibicom wejście na teren ośrodka treningowego Akademii ŁKS będzie znajdować się od strony ul. Minerskiej i tam też znajdziecie punkt sprzedaży biletów (wejście oraz punkt sprzedaży biletów otwarte od godz. 11.30). Mecz zostanie rozegrany na boisku nr 3.
  • Parking od strony ul. Minerskiej przeznaczony jest wyłącznie dla przedstawicieli mediów i drużyny, więc niestety na terenie obiektu nie ma parkingu dla kibiców. Przypominamy również, że na terenie obiektu obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania zwierząt.