Akademia

ŁKS Schools Retkinia startuje przy SP 19

21.03.2023

21.03.2023

ŁKS Schools Retkinia startuje przy SP 19

fot. Cyfrasport

Od kwietnia na rekreacyjne treningi dla dzieci ŁKS Schools zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 19 im. Wandy Chotomskiej w Łodzi. Szkoła na Retkini to już czwarta nasza lokalizacja w Łodzi.

W treningach w ramach ŁKS Schools w Szkole Podstawowej nr 19 im. Wandy Chotomskiej w Łodzi przy al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 100 mogą wziąć udział wszystkie chętnie dzieci z rocznika 2015 i starsze. Ruszamy od kwietnia, więc rodziców i opiekunów dzieci zainteresowanych zajęciami ŁKS Schools w tej szkole zachęcamy do kontaktu  z koordynatorem ŁKS Schools, trenerem Stanisławem Lasotą poprzez adres mailowy: stanislaw.lasota@lkslodz.pl. Dodatkowe informacje dotyczące projektu znajdziecie na stronie lkslodz.pl, a także pod numerem tel. 797 128 794 (kontakt w godz. 10-18).

Zajęcia ŁKS Schools w SP 19 będą się odbywać dwa razy w tygodniu – we wtorki i piątki (od godz. 17 do godz. 18.30).

ŁKS Schools – tu liczy się dobra zabawa!

ŁKS Schools czyli projekt Akademii ŁKS dedykowany jest chłopcom i dziewczętom z roczników 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 i 2018 (w przypadku SP 19 – rocznik 2015 i starszy). Co ważne, rekreacyjne treningi piłki nożnej w ramach ŁKS Schools są otwarte dla wszystkich zainteresowanych dzieci. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej, specjalizującej się w szkoleniu piłkarskim najmłodszych dzieci.

To doskonały pretekst do rozpoczęcia przygody ze sportem, a przy tym gwarancja doskonałej zabawy, która pomoże w rozwoju fizycznym i psychicznym dziecka oraz jego integracji z rówieśnikami. ŁKS Schools to także autorski program aktywizacji ruchowej, opracowany na bazie doświadczeń trenerów Akademii, innymi słowy – świetny sposób na urozmaicenie wolnego czasu po szkole lub przedszkolu.


Najczęściej zadawane pytania

Jak często odbywają się treningi ŁKS Schools?

– Zajęcia ŁKS Schools w SP 19 będą się odbywać dwa razy w tygodniu – we wtorki i piątki (17.00 – 18.30).

Gdzie odbywają się treningi ŁKS Schools?

  • Akademia ŁKS przy ulicy Krańcowej 19 w Łodzi (boisko nr 5 – tzw. boisko pod balonem) – ośrodek centralny projektu
  • boisko Szkoły Podstawowej nr 138 im. L. Staffa przy ul. Świętego Franciszka z Asyżu 53 w Łodzi (Rokicie)
  • boisko Szkoły Podstawowej nr 192 im. prof. H. Radlińskiej przy ul. Krzemienieckiej 24a w Łodzi (Karolew)
  • boisko Szkoły Podstawowej nr 19 im. Wandy Chotomskiej w Łodzi przy al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 100 (Retkinia)

Co moje dziecko powinno mieć na treningu?

– Uczestników pierwszych zajęć w sprzęt sportowy wyposaża rodzic lub opiekun. Niezbędny jest strój sportowy (dwie koszulki, spodenki, dres, ortalion) oraz buty przeznaczone do gry w piłkę nożną. W ciągu dwóch tygodni od chwili zapisania dziecka do ŁKS Schools rodzice powinni dostarczyć aktualne badania lekarskie wraz ze zgodą lekarza pierwszego kontaktu na udział dziecka w zajęciach.

Czy rodzice mogą oglądać treningi?

– Decyzję w tej sprawie uzależniamy od rozporządzeń państwowych. Jeżeli nie zostanie to zabronione decyzją władz państwowych, a i trener wyrazi zgodę na obecność rodziców na treningu, będą oni mogli przyglądać się zajęciom przebywając w miejscu wskazanym przez trenera.

Czy moje dziecko będzie mogło uczestniczyć w zajęciach jeśli urodziło się w 2018 roku?

– Tak, dziecko urodzone w 2018 roku może uczestniczyć w zajęciach najmłodszego rocznika. Trener ŁKS Schools po treningach próbnych przekaże rodzicom informację na temat tego, czy dziecko poradzi sobie na zajęciach ze starszymi dziećmi.

Jaki jest miesięczny koszt zajęć ŁKS Schools?

– Miesięczny koszt uczestnictwa dziecka w zajęciach ŁKS Schools wynosi 150 zł (płatne z góry do 10. dnia każdego miesiąca). Płatność będzie można uiścić przez aplikację ProTrainUp, do której opiekunowie otrzymają login i hasło, po zarejestrowaniu dziecka w ŁKS Schools lub na konto bankowe ŁKS Schools (nr konta 08 1050 1461 1000 0090 8107 9254), w tytule przelewu prosimy wpisać: Wpłata na cele statutowe -imię, nazwisko i datę urodzenia dziecka (np.: „Wpłata na cele statutowe – Jan Kowalski, 1.01.2015).