Aktualności

III liga: Unia – ŁKS II 1:0

0
18 / 03 / 2023

Fot. Lens Strong

W 20. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u przegrali 0:1 z Unią Skierniewice. To dopiero pierwsza ligowa porażka łodzian od pół roku.

Ostatnio ełkaesiacy świetnie rozpoczynali swoje mecze, albo szybko obejmując prowadzenie, albo osiągając dużą przewagę. W Nieborowie, gdzie ostatnio swoje domowe mecze rozgrywa 7. w tabeli przed tą kolejką Unia Skierniewice, było niestety inaczej. Już w 2. minucie sędzia wyrzucił z boiska Szymona Matuszkę, co oznaczało, że czeka nas odtąd gra w osłabieniu.

Z pewnością sytuacja ta mocno skomplikowała plan trenerowi Marcinowi Matysiakowi na to spotkanie, ale przez kolejną godzinę nasi piłkarze potrafili utrzymać bezbramkowy remis. Dopiero w 65. minucie gospodarze, za sprawą celnego strzału Mateusza Stępnia z rzutu karnego, otworzyli wynik zawodów. Była jeszcze szansa na uzyskanie korzystnego wyniku, bo pięć minut po stracie gola siły się wyrównały (po czerwonej kartce dla Szymona Łapińskiego), a w ostatniej minucie wywalczyliśmy nawet rzut karny. Niestety, łodzianie nie wykorzystali okazji i tym razem musieliśmy obejść się smakiem.

Piłkarze ŁKS II Łódź przegrali z Unią 0:1, schodząc z boiska bez punktów po raz pierwszy od połowy września. Głowa do góry ełkaesiacy! W następnej serii spotkań podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na własnym boisku z Legionovią Legionowo.


20. kolejka III ligi (grupa I) / Unia Skierniewice – ŁKS II Łódź 1:0 (0:0)

  • Bramka: 1:0 Krzysztof Stępień (65 – kar.)
  • Czerwona kartka: Matuszko (2) – Łapiński (70)
  • Sędziował: Tomasz Majkowski

Składy:

  • Unia: Dariusz Krzysztofek – Konrad Kowalczyk, Szymon Łapiński, Kamil Sabiłło, Mateusz Szmyd, Paweł Czarnecki, Jakub Bartosiński, Adrian Dudziński, Tomasz Bała, Mateusz Stępień, Mateusz Magdziarz.
  • ŁKS II: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Szymon Matuszko, Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński – Grzegorz Glapka (66′ Jakub Piotrowski), Jakub Tosik, Wiktor Kościuk (66′ Vahe Mnatsakanyan), Ricardo Goncalves, Kelechukwu Ibe-Torti – Łukasz Dynel. Trener: Marcin Matysiak.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny