Grała Akademia: Ważne zwycięstwa i międzynarodowy turniej (17-19.03)

31
20 / 03 / 2023

Ważne zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów, mecze z Liverpoolem czy Hammarby IF – działo się niemało. Jak co tydzień, zapraszamy Was do lektury podsumowania minionego weekendu w Akademii ŁKS.

ŁKS II

W sobotę rezerwy ŁKS-u udały się do Nieborowa, gdzie swoje mecze domowe rozgrywa Unia Skierniewice. Ełkaesiacy mimo gry w osłabieniu już od 2. minuty długo utrzymywali czyste konto, a bramkę stracili dopiero w drugiej połowie po rzucie karnym. Więcej o meczu przeczytacie TUTAJ.

• 18.03 / III liga Unia Skierniewice – ŁKS II 1:0

ŁKS III / U-19

Pomyślnie zakończyła się inauguracja rundy wiosennej łódzkiej klasy okręgowej dla ŁKS III. Podopieczni trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego pewnie pokonali ostatni zespół w tabeli ligowej, dzięki czemu utrzymali pięciopunktową przewagę nad wiceliderem – GKS-em Ksawerów.

• 18.03 / Liga okręgowa / ŁKS III – Amii Łódź 7:1 / Bramki: 2x Tomasz Górecki, Wiktor Czerwiński, Marcel Chałaj, Alan Kułakowski, Stanisław Białkowski, Kacper Popławski

ŁKS U-17

Biało-czerwono-białych w niedzielę czekało ważne wyjazdowe spotkanie z sąsiadującą z nimi w tabeli Resovią. Zawodnicy trenerów Daniela Figi i Jakuba Wróblewskiego świetnie rozpoczęli mecz – już w 2. minucie rzut karny (podyktowany po faulu na Mateuszu Książku) wykorzystał Jan Łabędzki. Strata bramki na początku drugiej połowy nie zdeprymowała ełkaesiaków, którzy pokazali, że gra się do końca – co przełożyło się na zdobycie drugiego gola i przywiezienie do Łodzi ważnych 3 punktów (a przy okazji wywalczenia pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie).

• 19.03 Centralna Liga Juniorów / Resovia – ŁKS U-17 1:2 / Bramki: 2x Jan Łabędzki

ŁKS U-16 – U-13

• 18.03 B2 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-16 – Włókniarz Pabianice 3:0 / Bramki: 2x Igór Król, Hubert Błoch
  • 18.03 / C1 1. Liga wojewódzka / Pelikan Łowicz – ŁKS U-15 0:8 / Bramki: 2x Filip Szewczyk, 3x Fabian Olejniczak, Antoni Koszur, Filip Kacprzyk, Dominik Kaczmarek

ŁKS U-11 na Number One Cup w Gdańsku

Ełkaesiacy z rocznika 2012 turniejowe emocje rozpoczęli już w piątek – wówczas rozegrali swoje spotkania z EF Pruszcz GdańskiOK ČastkovceFM Klajpeda, wygrywając komplet meczów! Ciekawie zapowiadała się sobota, kiedy zawodnicy trenerów Adama Gołaszewskiego i Stanisława Lasoty zmierzyli się z Beniaminkiem KrosnoLiverpoolem Hammarby IF. Biało-czerwono-biali spisali się na szóstkę – zaczęli od remisu z zespołem z Polski, następnie wygrali z Anglikami i Szwedami. Ostatecznie łodzianie awansowali z grupy, zajmując w niej 1. miejsce.

W niedzielę rozegrano fazę pucharową turnieju. Dzięki dobremu rezultatowi w grupie, ŁKS brał udział w zmaganiach czołowej szesnastki rozgrywek. Nasi młodzi piłkarze zmierzyli się kolejno z fińskim FC Viikingit, Beniaminkiem Krosno i walijskim Cardiff SVFA, ostatecznie kończąc Number One Cup na trzynastym miejscu.