Zwycięstwo rezerw na zakończenie okresu przygotowawczego

11 / 08 / 2019

Rezerwy ŁKS-u pokonały w ostatnim sparingu przed inauguracją IV ligi KS Kutno 3:1. Do siatki rywali trafiali Jakub Piela, Jakub Herman i Michał Karlikowski.

Był to nasz ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek, który nastąpi już w środę. Podobnie jak w meczu z Jutrzenką, zagraliśmy bardzo dobra pierwszą połowę. W stosunku do poprzedniego meczu poprawie uległa nasza gra w drugiej odsłonie meczu. Przez większość spotkania kontrolowaliśmy wszystkie działania na boisku. Cieszymy się, że zawodnicy Akademii nie zostają w cieniu zawodników z pierwszego zespołu – mówił po meczu koordynator Akademii ŁKS, Paweł Drechsler.

Ełkaesiacy swój pierwszy ligowy mecz z Orkanem Buczek rozegrają w najbliższą środę o godzinie 17:00 w Ośrodku Treningowym Minerska.

Ważne jest to, że przystępujemy do rozpoczęcia rozgrywek bez zawodników kontuzjowanych. Wszyscy są w 100% gotowi do podjęcia rywalizacji. Jesteśmy bardzo ciekawi tej ligi. Mamy młodych zawodników, którzy zbierają dopiero doświadczenie w piłce seniorskiej. Przed nimi wiele nauki i ciężkiej pracy. Fajnie, ze w tym sezonie mogą zbierać je już na boiskach IV-ligowych – dodaje Drechsler.

Sparing / ŁKS II Łódź – KS Kutno 3:1 (3:0)

• Bramki: Jakub Piela, Jakub Herman, Michał Karlikowski
  • Skład ŁKS-u: Arndt (Rosiak), Dampc (Lebkuchen), Lorenc (Lamprycht), Białousko (Lasota), Herman (Cieslik), Srnič, Sójka, Piela (Olowo), Gmosiński (Górecki), Karlikowski (Jaszczak), Pyrdoł (Tazbir)