Rezerwy rozpoczęły obóz dochodzeniowy

24 / 07 / 2019

Od poniedziałku druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego przebywa na obozie dochodzeniowym. Zespół zakwaterowany jest w jednym z hoteli w okolicach Łodzi, a zajęcia odbywają się w ośrodku szkoleniowym „Minerska”.

– Głównym celem zgrupowania jest oczywiście zintegrowanie drużyny. Dołączyło do nas kilku młodych chłopaków i chcemy, aby wpasowali się w zespół. Trenujemy dwa razy dziennie, powoli zaczynamy już pracować nad aspektami taktycznymi i obciążenia są coraz większe. Nad odpowiednim przygotowaniem motorycznym skupiamy się już od pierwszych zajęć – mówi Michał Zapart, trener bramkarzy w zespole rezerw ŁKS.

Z drużyną, jeżeli tylko może, pracuje Marcin Pogorzała, który znajduje się też w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu. Przy prowadzeniu zajęć pod jego nieobecność pomaga też koordynator Akademii – Paweł Drechsler. Nad przygotowaniem motorycznym czuwa Sebastian Adamczyk, a treningi z golkiperami przeprowadza wspomniany Michał Zapart.

Dzisiaj rezerwy ŁKS rozegrają pierwszy mecz kontrolny przed startem rozgrywek IV ligi łódzkiej. Na boisku w ośrodku szkoleniowym „Minerska” zmierzą się ze Zjednoczonymi Stryków. Początek spotkania o godzinie 19:00.*

*Mecz zakończył się wynikiem ŁKS II – Zjednoczeni Stryków 2:4 (2:1). Bramki dla ŁKS-u zdobyli Artur Sójka i Jakub Piela.

Kadra rezerw ŁKS na obozie dochodzeniowym:

• Bramkarze: Michał Marciniak, Dawid Rosiak, Michał Snochowski
  • Obrońcy: Piotr Białousko, Aleksander Cieślik, Mikołaj Dembiński, Jakub Herman, Sebastian Lamprycht, Stanisław Lasota, Filip Pietrzak, Dawid Lebkuchen
  • Pomocnicy: Adrian Czypicki, Mateusz Jaszczak, Michał Karlikowski, Mikołaj Lipień, Tobiasz Olowo, Patryk Podlecki, Piotr Tazbir, Igor Grzejdziak
  • Napastnicy: Tomasz Górecki, Dariusz Gmosiński, Jakub Piotrowski, Jakub Piela

Plan przygotowań rezerw do sezonu 2019/2020:

• 17 lipca (środa) / pierwszy trening
  • 22 – 27 lipca / obóz dochodzeniowy (ośrodek szkoleniowy „Minerska”)
  • 24 lipca (środa) / sparing ze Zjednoczonymi Stryków (2:4)
  • 27 lipca (sobota) / sparing z Borutą Zgierz
  • 3 sierpnia (sobota) / sparing z Włókniarzem Zelów