Aktualności

Rezerwy ŁKS w IV lidze

30
23 / 05 / 2019

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu 9:0 nad Orłem Parzęczew rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek Łódzkiej Klasy Okręgowej zapewniły sobie awans do IV ligi.

Aby nasz drugi zespół już wczoraj mógł się cieszyć z wywalczenia awansu, oprócz zwycięstwa nad Orłem Parzęczew, musiał zostać spełniony jeszcze jeden warunek – rezerwy Widzewa musiały zremisować lub przegrać swój mecz z GKS-em Ksawerów. Widzewiacy doznali porażki 3:0 i tym samym stracili szansę na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli.

Ełkaesiacy mimo korzystnego wyniku w Ksawerowie na spotkanie z Orłem Parzęczew wyszli bardzo zmobilizowani. Już do przerwy na boisku przy ulicy Minerskiej „biało-czerwono-biali” prowadzili 3:0. Po zmianie stron podopieczni trenera Marcina Pogorzały zagrali koncertowo dokładając kolejne… 6 trafień. Mecz zakończył się więc wysokim zwycięstwem 9:0 dla drugiej drużyny ŁKS-u.

Warto wspomnieć, że jeszcze w 2014 roku na poziomie czwartej ligi rywalizował pierwszy zespół ŁKS. Teraz jego miejsce zajęły rezerwy, a drużyna prowadzona przez trenera Kazimierza Moskala będzie reprezentować Łódź w Lotto Ekstraklasie.


ŁKS II Łódź – Orzeł Parzęczew 9:0 (3:0)

  • Bramki: Adam Ratajczyk 19’, 21’, 53’, Mikołaj Maschera 33’, Michał Karlikowski 60’, Oskar Koprowski 72’, Jakub Piela 78’, 83’, Filip Panasiuk 81’
  • ŁKS II: Dawid Arndt – Jakub Herman, Sebastian Lamprycht, Oskar Koprowski, Jakub Romanowicz (70’; Piotr Białousko) – Michał Karlikowski, Artur Sójka, Mateusz Gamrot (60’; Filip Panasiuk), Piotr Tazbir (60’; Jakub Piela), Mikołaj Maschera – Adam Ratajczyk (80’; Eryk Bomba)
POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]