Czas na wakacje! Zakończenie roku w Szkole Gortata

Akademia

Czas na wakacje! Zakończenie roku w Szkole Gortata

19.06.2019

19.06.2019

Wczorajszego południa, przed bursą szkolną przy ul. Minerskiej 1/3, uczniowie Szkoły Gortata oficjalnie zakończyli rok szkolny. Nie zabrakło wyróżnień dla najlepszych, których nagrodził sam patron placówki.

W szkole Marcina Gortata uczy się 95 chłopców i 5 dziewczynek (wkrótce w placówce pojawi się więcej uczennic). Na spotkaniu nie zabrakło chłopców w klubowych strojach ŁKS-u, a okazało się, że nasi młodzi piłkarze świetnie spisują się nie tylko na boisku. Najwyższa średnia w szkole, która wyniosła 5,91 należy do Franciszka Września, podopiecznego Akademii ŁKS-u Łódź, z rocznika 2009.

Uczniów przywitali dyrektor szkoły – Michał Feter, prezes zarządu ŁKS-u – Tomasz Salski i Marcin Gortat, patron szkoły, wychowanek ŁKS-u i słynny koszykarz NBA.

– Nie marnujcie młodości, jesteście ambitni i pełni sił. W życiu nie są ważne tylko telefony i tablety, ważni jesteście Wy. Skupcie się na sobie, wyjdźcie z domu i pograjcie w piłkę. Korzystajcie z tego, że jeszcze nie macie obowiązków, cieszcie się i doceniajcie małe rzeczy. Chcemy wychować Was na liderów, takich, którzy widząc, jak kolega spóźnia się na trening, nie przechodzą obok tego obojętnie, a dzwoni do kolegi i pyta się, co się dzieje. Chodzi o to, by pokazać wsparcie i pokazać siłę. Pamiętajcie, że pomocą i dobrym czynem zyskacie więcej. Nie śmiejcie się ze słabszych tylko wyciągajcie do nich pomocną dłoń. Też się ze mnie śmiano, a teraz stoję tu przed wami – mówił do uczniów Marcin Gortat.

Dyrektor szkoły, Michał Feter podkreślał z dumą, że trzech uczniów trenuje z pierwszą drużyną ekstraklasowego ŁKS-u. – Ta szkoła to miejsce, w którym każdy młody sportowiec odnajdzie swoją drogę i będzie się rozwijał fizycznie i mentalnie – powiedział Michał Feter.

Świadectwa wypisane, wyróżnienia rozdane, czas więc na wakacje. Widzimy się we wrześniu!