Znicz zamiast KSZO

11 / 01 / 2023

W najbliższy piątek piłkarze ŁKS-u rozegrają mecz sparingowy ze Zniczem Pruszków. Nie odbędzie się natomiast zaplanowana na sobotę gra kontrolna z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

W planie przygotowań ełkaesiaków nastąpiła drobna korekta. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala nie zagrają w sobotę z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (na decyzję naszego rywala o odwołaniu meczu wpłynęły problemy zdrowotne piłkarzy KSZO), ale dzień wcześniej zmierzą się ze Zniczem Pruszków.

Z drużyną z województwa mazowieckiego, która po rundzie jesiennej zajmuje siódme miejsce w tabeli drugiej ligi z trzema punktami straty do miejsca barażowego, spotkaliśmy się także w trakcie poprzedniej przerwy w rozgrywkach (lipcowy sparing zakończył się remisem 1:1 po golach Macieja Firleja dla gości i Dawida Korta dla ŁKS-u).

Mecz sparingowy lidera Fortuna 1 Ligi ze Zniczem Pruszków rozpocznie się w piątek 13 stycznia o godz. 13 na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej w Łodzi. Spotkanie będzie otwarte dla publiczności (wstęp wolny, wejście bramą od strony ulicy Minerskiej). Przedstawicieli mediów zainteresowanych uzyskaniem akredytacji na piątkowe zawody prosimy o wypełnienie wniosku w systemie Accredito.

Dodajmy, że dalsza część planu przygotowań naszej drużyny do rundy wiosennej nie uległa zmianie. Przed zaplanowanym na 21 stycznia wylotem na zgrupowanie do Turcji, formę ełkaesiaków poza Zniczem Pruszków sprawdzi również Pogoń Siedlce (ten sparing odbędzie się z kolei w środę 18 stycznia).