„Zabieramy się do roboty”. Pierwszy trening w 2023

03 / 01 / 2023

Dobre humory – są, zapał do pracy – jest, a resztę sobie sami wytrenujemy. We wtorek piłkarze ŁKS-u rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Dziś odbyły się testy biegowe, ale już jutro zobaczymy ełkaesiaków także na boisku.

We wtorkowe przedpołudnie zawodnicy lidera Fortuna 1 Ligi spotkali się na pierwszych w 2023 roku zajęciach treningowych, które odbyły się w siłowni VeraSport. Na ten dzień szkoleniowcy na czele z trenerem Kazimierzem Moskalem zaplanowali testy biegowe, bo po blisko pięciotygodniowej przerwie należało wpierw sprawdzić, jak się sprawy mają indywidualnie. Poza tym były różne ćwiczenia i zabawy z piłką, z czego piłkarze zresztą bardzo się ucieszyli.

– Zabieramy się do roboty. Zaczęliśmy od testu biegowego, który pozwoli nam ocenić wydolność zawodników i przygotować plany na ten okres oraz na następny. Od jutra zaczynamy zajęcia na boisku, do tego kontynuujemy pracę nad siłą już w formie grupowej, bo przez ostatni miesiąc zawodnicy pracowali, ale tylko indywidualnie – wyjaśnił Paweł Drechsler, jeden z asystentów trenera Kazimierza Moskala, dodając przy okazji, że szkoleniowcy zamierzają w okresie przygotowawczym korzystać ze sprawdzonych przez siebie metod, chociaż każdy trener „dołoży” też coś ekstra, więc pojawią się i nowości.

Naszych piłkarzy cieszy świetna pogoda (zważywszy na porę roku), a trenerów – stan zdrowia zawodników. Na wtorkowych zajęciach pojawili się niemal wszyscy, a już jutro do zespołu mają dołączyć Pirulo i Jowin Radziński (wracają z urlopów), więc w środę spodziewamy się kompletu, tym bardziej że obecnie żaden z naszych piłkarzy nie narzeka na problemy zdrowotne, wyjąwszy oczywiście z tego wyłączonego z zajęć z drużyną po kontuzji Mieszka Lorenca (Maciej Radaszkiewicz rozpocznie przygotowania do rundy rewanżowej z zespołem rezerw).

Oprócz wspomnianego obrońcy (Jowina Radzińskiego) z pierwszym zespołem będzie trenować również inny zawodnik, który jesienią z powodzeniem występował w trzecioligowych rezerwach ŁKS-u i mowa tu o Janie Łabędzkim. Wychowanek Akademii ŁKS i uczeń Szkoły Marcina Gortata rozegrał w tym sezonie 8 meczów w trzeciej lidze (2 gole, 1 asysta), poza tym czterokrotnie pojawiał się na boisku w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski (4 gole i 3 asysty) i zaliczył też kilka spotkań w CLJ U-17.

– Młodzież czuje się u nas bardzo dobrze i szybko robi postępy, więc myślę, że Janek bez problemu odnajdzie się w seniorskiej szatni. Występował przecież w zespole rezerw, gdzie również miał do czynienia ze starszymi zawodnikami i tak tam, jak i tutaj, będzie musiał pokazać swoje umiejętności, które bez wątpienia posiada – mówi trener Paweł Drechsler.

W tym tygodniu ełkaesiaków czeka jeszcze sześć jednostek treningowych, z czego cztery odbędą się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS.