Drużyna

We wtorek zaczynamy

02.01.2023

02.01.2023

We wtorek zaczynamy

Piłkarze ŁKS-u za kilkanaście godzin rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszy tydzień zajęć sztab trenerski na czele z Kazimierzem Moskalem zaplanował siedem treningów.

Pierwszy w 2023 roku trening ełkaesiaków rozpocznie się we wtorkowe przedpołudnie w siłowni VeraSport, gdzie nasi piłkarze w dwóch grupach będą ćwiczyć również w środę i piątek. Oprócz tego lidera Fortuna 1 Ligi zobaczymy na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS (w sumie cztery jednostki treningowe), a czas na regenerację podopieczni trenera Kazimierza Moskala dostaną w niedzielę.

– Pierwszy tydzień przygotowań rozpoczniemy od badań i testów. Chcemy ocenić poziom wyjściowy naszych zawodników i sprawdzić jak przepracowali przygotowane dla nich plany indywidualne. W tym tygodniu, właśnie ze względu na testy, dość często będziemy gościć na obiektach VeraSport. Zajęcia na boisku mają natomiast służyć adaptacji zawodników do pracy na wyższych obrotach w kolejnych tygodniach – mówi Paweł Drechsler, jeden z asystentów trenera Kazimierza Moskala.

Pierwszy sparing rozegramy w przyszłym tygodniu (wstępnie zaplanowano go na środę 11 stycznia, lecz czekamy jeszcze na potwierdzenie rywala), a niedługo po tym zimową formę łodzian sprawdzą KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (14 stycznia) i Pogoń Siedlce (18 stycznia). Kolejne gry kontrolne odbędą się już w Turcji, gdzie 21 stycznia rozpocznie się dwutygodniowe zgrupowanie.

Nasi piłkarze na przygotowania do pierwszego ligowego meczu (inauguracja piłkarskiej wiosny, czyli mecz z GKS-em Tychy na stadionie Króla – w weekend 11-12 lutego) mają więc nieco ponad miesiąc.