Drużyna

Austriacy, Ukraińcy i Rumuni rywalami ŁKS w Turcji

06.01.2023

06.01.2023

Austriacy, Ukraińcy i Rumuni rywalami ŁKS w Turcji

Piłkarze ŁKS-u rozegrają w trakcie zgrupowania w Turcji trzy mecze sparingowe. Wśród rywali ełkaesiaków: FC Admira Wacker Mödling z Austrii, Worskła Połtawa z Ukrainy i AFK Csikszereda Miercurea Ciuc z Rumunii.

Lider Fortuna 1 Ligi rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Na razie trenujemy w Łodzi, ale już 21 stycznia nasi piłkarze pojawią się w Turcji. W trakcie dwutygodniowego zgrupowania w miejscowości Antalya rozegramy trzy spotkania sparingowe.

W środę 25 stycznia ŁKS zmierzy się z FC Admira Wacker Mödling, 9. drużyną austriackiej drugiej ligi. Klub o tej nazwie powstał 26 lat temu w wyniku fuzji klubów VfB Mödling oraz SCN Admira/Wacker Wiedeń (te dwa ostatnie kluby mogły się pochwalić wieloma sukcesami na arenie krajowej, odniesionymi w przeszłości).

Trzy dni po spotkaniu z Austriakami (w sobotę 28 stycznia) podopieczni trenera Kazimierza Moskala zagrają z Worskła Połtawa i będzie to już kolejna sparingowa konfrontacja naszego zespołu z 7. obecnie zespołem ukraińskiej Premier Liha, bo w trakcie poprzednich zgrupowań w Side spotkaliśmy się z tą drużyną dwukrotnie (3:3 po golach Adama Ratajczyka, Macieja Dąbrowskiego i Pirulo w 2020 roku i 1:0 po bramce Mateusza Kowalczyka w 2022 roku). Dodajmy, że zespół z Połtawy, tak jak inne drużyny z ogarniętej wojną Ukrainy, na co dzień rozgrywa swoje ligowe mecze w specjalnych warunkach.

Na koniec pobytu w Turcji formę „Rycerzy Wiosny” sprawdzi (w piątek 3 lutego) FK Csikszereda Miercurea Ciuc. Drużyna z południowo-wschodniej części Siedmiogrodu zajmuje po pierwszej części sezonu 7. miejsce na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Rumunii, z ośmioma punktami straty do lidera.

Jeszcze przed wylotem do Turcji ŁKS rozegra dwa spotkania sparingowe (14 stycznia z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i 18 stycznia z Pogonią Siedlce; sparing zaplanowany wstępnie na 11 stycznia został odwołany).


Plan sparingów przed rundą wiosenną:

  • 14 stycznia (sobota) – ŁKS – KSZO Ostrowiec Św.
  • 18 stycznia (środa) – ŁKS – Pogoń Siedlce
  • 25 stycznia (środa): ŁKS – FC Admira Wacker Mödling (Austria)
  • 28 stycznia (sobota): ŁKS – Worskła Połtawa (Ukraina)
  • 3 lutego (piątek): ŁKS – FK Csikszereda Miercurea Ciuc (Rumunia)