Znamy pierwszego rywala ŁKS w Totolotek Pucharze Polski

27.07.2020

Znamy pierwszego rywala ŁKS w Totolotek Pucharze Polski

Śląsk Wrocław będzie pierwszym rywalem piłkarzy ŁKS-u w nowej edycji rozgrywek o Totolotek Puchar Polski. Spotkanie odbędzie się w Łodzi.

W poniedziałkowe południe w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie 1/32 finału Totolotek Puchar Polski.

Piłkarze ŁKS-u w pierwszej rundzie tych rozgrywek zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie przy al. Unii 2 między 13 a 16 sierpnia. O awansie do 1/16 finału decyduje jeden mecz. Warto dodać, że w meczu rozgrywanym w ramach Totolotek Pucharu Polski na boisku musi zawsze przebywać co najmniej dwóch młodzieżowców (w tym sezonie piłkarze z rocznika 1999 lub młodsi).

W losowaniu wzięli udział czterej zwycięzcy rundy wstępnej, 16 drużyn, który wygrały Puchar Polski na szczeblu regionalnym, 16 ekstraklasowiczów z sezonu 2019/20, 18 zespołów I ligi z sezonu 2019/20 oraz 10 zespołów II ligi z sezonu 2019/20.

W poprzednim sezonie łodzianie dotarli do 1/8 finału. W dwóch pierwszych rundach ełkaesiacy wyeliminowali Zagłębie Sosnowiec i Górnika Zabrze. Z rozgrywek odpadliśmy po porażce w Tychach z GKS-em. ŁKS po krajowy puchar sięgnął w 1957 roku. Obrońcą trofeum jest Cracovia.