Pięć zmian zawodników od nowego sezonu

24 / 07 / 2020

Podczas posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęto decyzję ws. organizacji rozgrywek, w tym najbardziej nas interesujących – Fortuna 1. Ligi i Totolotek Pucharu Polski.

Futbolowe władze zatwierdziły regulaminy i ramowe terminarze rozgrywek m.in. Fortuna 1 Ligi i Totolotek Pucharu Polski. Wiemy też, że na zakończenie rozgrywek PKO Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 spadnie z ligi tylko jedna drużyna i tak samo będzie w Fortuna 1 Lidze.

Ważna zmiana dotyczy także zmiany zawodników w trakcie meczów.
– W sezonie 2020/2021 w rozgrywkach Pucharu Polski, Ekstraklasy, 1. ligi i 2. ligi kluby będą uprawnione do wymiany pięciu zawodników przy czym wymiany mogą być dokonane: w trakcie przerwy pomiędzy pierwszą a drugą połową zawodów; w trakcie nie więcej niż trzech przerw w grze – czytamy w komunikacie PZPN-u.

Rozgrywki pierwszej i drugiej ligi rozpoczną się 29/30 sierpnia 2020 roku (ekstraklasa startuje tydzień wcześniej), a zakończą 12/13 czerwca 2021 roku. Mecze barażowe zostaną rozegrane w dniach 16 i 20 czerwca 2021.

Źr. 1liga.org