Aktualności

Zapowiedź meczu ŁKS II z Wartą Działoszyn

4
17 / 10 / 2020
fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Kolejnym przeciwnikiem rezerw ŁKS-u na czwartoligowej ścieżce będzie Warta Działoszyn. Sobotni rywal ełkaesiaków z trzynastoma „oczkami” na koncie zajmuje 15. miejsce w tabeli. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.

Remis podopiecznych Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera w poprzedniej kolejce sprawił, że w czołówce tabeli IV ligi zachowany został status quo. Ambicje zespołu rezerw sięgają jednak wyżej czyli pierwszej lokaty na koniec rundy jesiennej. To też sprawia, że mecz w Działoszynie w kontekście sfery mentalnej łódzkiej drużyny przed zbliżającym się finiszem rundy może być bardzo istotny.

W Działoszynie w szeregach lidera zabraknie Oskara Koprowskiego, który pauzuje z powodu nadmiaru żółtych kartek. Zawodnik w tym sezonie jest kluczową postacią defensywy łodzian. Na szczęście swoją karę odcierpiał już kapitan zespołu Aleksander Ślęzak i to on w Działoszynie pokieruje grą formacji obronnej.

Rywal ełkaesiaków ostatnich meczów nie może zaliczyć do udanych. Co prawda na własnym boisku warciarze wywalczyli punkt w spotkaniu z Pogonią Zduńska Wola, ale poza remisem w ostatnich czterech meczach nie zapunktowali.

Warta Działoszyn była rywalem łodzian także w sezonie 2013/14, gdy pierwsza drużyna rozpoczynała wspinaczkę po szczeblach rozgrywkowych od czwartej ligi . W Łodzi piłkarze z Działoszyna napsuli krwi „Rycerzom Wiosny”, wywożąc stąd jeden punkt. Wcześniej, w rundzie jesiennej, w Działoszynie ŁKS gładko pokonał gospodarzy 5:1.

Mecz z Wartą rozpocznie się o godz. 15. Po zakończeniu spotkania na łamach naszej strony pojawi się relacja wraz z pomeczowi wypowiedziami.


Autor: Mateusz Żegota


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]