Aktualności

Dziewięciu ełkasiaków powołanych na mecze z kadrą województwa mazowieckiego

7
16 / 10 / 2020

Zawodnicy Akademii ŁKS z roczników 2007 i 2008 znów znaleźli uznanie w oczach selekcjonerów kadry ŁZPN. Młodzi ełkaesiacy otrzymali powołanie na mecze z kadrą Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, które odbędą się 21 października w Warszawie.

Zaledwie tydzień po wysłaniu zaproszeń na konsultację kadry województwa łódzkiego, selekcjonerzy Kornel Błażejewski (rocznik 2007) i Mariusz Rachubiński (2008) powołali dziewięciu zawodników Akademii ŁKS na mecze z rówieśnikami z województwa Mazowieckiego.

W kadrze trenera Błażejewskiego na mecz z reprezentacją Mazowsza znalazło się miejsce dla siedmiu zawodników na co dzień trenujących pod okiem Radosława Bieniasa i Daniela Figi. Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Książek, Mikołaj Kwieciński, Karol Nawrocki, Szymon Frakowski, Maksymilian Wojciechowski, Alan Siwek i Jan Krysiak.

Bardzo cieszą również powołania na mecz w roczniku 2008 dla dwóch naszych graczy: Bartosza Bugały i Marcela Żyłki. Chłopcy dobrze zaprezentowali się w środę na treningu kadry ŁZPN, czym zapracowali sobie na miejsce w kadrze Mariusza Rachubińskiego.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z powołania naszych dwóch zawodników. Cieszę się, że chłopakom udało się przebić do „osiemnastki” meczowej, która pojedzie na mecz z kadrą MZPN. Na pewno będzie to ciężki, ale też prestiżowy mecz, z województwem Mazowieckim, które od wielu lat należy do czołówki drużyn wojewódzkich. Myślę, że zarówno Marcel, jak i Bartek dadzą jakość i udowodnią to, że w kadrze powinni zagościć na dłużej – powiedział Kacper Modrzejewski, jeden z trenerów szkolących rocznik 2008 w Akademii ŁKS.

Zapytany o charakterystykę graczy, trener Modrzejewski powiedział, że obaj zawodnicy są pewnymi punktami drużyny, którą prowadzi wraz z Bartoszem Krymarysem i Oktawianem Maliszewskim.

– Bartek Bugała to podstawowy zawodnik naszej drużyny, który gra na pozycji numer „9” – jest typowym napastnikiem. Marcela z kolei wyróżnia lewa noga, często ustawiamy go przy bocznej linii boiska. Radzi sobie dobrze zarówno w obronie, jak i na boku pomocy. Życzę obu chłopakom przede wszystkim zdrowia i dobrej formy. Mam też nadzieję, że zespół ŁZPN wróci z tarczą z Mazowsza – zakończył szkoleniowiec.

Zawodnicy obu roczników spotkają się popołudniu już w najbliższy wtorek przy ul. Minerskiej, gdzie odbędą ostatni trening przed meczem. Następnie wsiądą do autokaru do Warszawy.  Środowe mecze w stolicy rozpoczną przed południem.

Naszym zawodnikom życzymy powodzenia!Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]