Aktualności

Gra Akademia ŁKS (17-18 października)

6
16 / 10 / 2020

Piętnaście meczów Akademii ŁKS, z czego aż trzynaście w sobotę – tak wygląda terminarz drużyn spod herbu przeplatanki na zbliżający się weekend. Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, młodzi ełkaesiacy będą musieli sobie radzić bez dopingu kibiców i wsparcia rodziców.

Trzy najmłodsze drużyny Akademii ŁKS, prowadzone przez Jarosława Byczkowskiego i Adama Gołaszewskiego swoje mecze rozegrają na boisku przy ul. Minerskiej. Ich rywalami będą kolejno Iskra Dobroń, Widok Skierniewice i KKS Koluszki.

Poza tymi spotkaniami w weekend na obiektach treningowych ŁKS odbędzie się jeszcze tylko jedno spotkanie. O kolejne przybliżające do awansu do Centralnej Ligi Juniorów U17 punkty powalczy zespół z rocznika 2004 (prowadzony przez Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego), który zmierzy się w sobotę z Różą Kutno (początek o godz. 13). W pierwszym meczu obu drużyn na boisku rywala triumfowali młodzi ełkaesiacy, wygrywając 5:2.

Zespół z rocznika 2010, szkolony przez Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego powalczy o wyjazdowe zwycięstwo z Łódzką Akademią Futbolu (początek o godz. 11.30). W tym samym czasie oba zespoły Daniela Figi i Radosława Bieniasa (U14 i U15) zagrają ciężkie wyjazdowe mecze. Młodsi zawodnicy ŁKS na łodziance staną w szranki z Widzewem, a rok starsi w bezpośrednim starciu o Centralną Ligę Juniorów U15 zmierzą się z AKS SMS-em, przy ul. Milionowej.

Drużyny U12 i U13 swoje mecze również rozegrają w sobotę i tak jak w przypadku starszych kolegów – na boiskach rywali. Podopieczni Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego zostaną podzieleni na dwie drużyny. Równo o godz. 10 rozbrzmi pierwszy gwizdek na stadionie Pelikana w Łowiczu i na stadionie Orła w Łodzi. Do Rąbienia na mecz z Victorią z kolei uda się drużyna Michała Zientarskiego (początek meczu rocznika 2009 zaplanowano na godz. 13).

Po emocjach związanych z rozgrywkami młodzieżowymi rozpocznie się rywalizacja o seniorskie punkty. Liderzy – czyli drużyny ŁKS II i ŁKS III – wzorem młodszych zawodników udadzą się na mecze wyjazdowe. Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera o godz. 15 rozpoczną mecz z Wartą Działoszyn w ramach IV ligi. Kilka minut po zakończeniu ich spotkania na boisku CHKS-u wybiegną gracze ŁKS III, na drodze których stanie drużyna Victorii Łódź. Zawodnicy Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego, którzy rozegrają mniej minut w sobotę dostaną szansę zaprezentowania swoich umiejętności w niedzielę. Tego dnia na boisku przy ul. Milionowej zmierzą się z UKS SMS-em, w ramach rozgrywek najstarszej ligi juniorskiej.

Powodzenia młodzi ełkaesiacy!


Autor: Mateusz Żegota


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]