Zapowiedź meczu OPP ŁKS II Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki

Zapowiedź meczu OPP ŁKS II Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Rezerwy ŁKS-u w środę wybiegną na boisko po raz ostatni w tym roku. W V rundzie Okręgowego Pucharu Polski ełkaesiacy zmierzą się z trzecioligowym Sokołem Aleksandrów Łódzki, a stawką tego starcia jest przepustka do Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

ŁKS II w środę wybiegnie na boisko podobnie jak pierwszy zespół prowadzony przez Wojciecha Stawowego i drużyna U17, która zagra mecz barażowy o Centralną Ligę Juniorów. Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera oficjalnie zakończą rundę jesienną pojedynkiem w Okręgowym Pucharze Polski z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Rezerwy ŁKS-u do tej pory w Okręgowym Pucharze Polski rozegrały tylko jeden mecz, wygrany z Borutą Zgierz 1:0 po golu Oskara Koprowskiego. W kolejnej rundzie ełkaesiacy mieli zmierzyć się z GKS-em Ksawerów, jednak zdziesiątkowany kontuzjami rywal postanowił oddać mecz walkowera.

Sokół Aleksandrów rozgrywki w OPP rozpoczął od trzeciej rundy, w której wyeliminował ŁKS III Łódź. Gracze z Aleksandrowa zwyciężyli w tamtym spotkaniu 8:0, wykorzystując zmęczenie zawodników Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego w końcówce spotkania (do przerwy było 1:0). W czwartej rundzie podopieczni Dawida Kroczka pokonali wysoko Victorię Rąbień 7:0.

W lidze gracze z Aleksandrowa radzą sobie przeciętnie. Po 15 rozegranych kolejkach Sokół ma na koncie 24 punkty i zajmuje 9 miejsce w tabeli. Z uwagi na reorganizację ligi, drużynie z Aleksandrowa zależy na miejscu w czołowej ósemce ligi, co może mieć wpływ na wyjściowy skład, który trener tego zespołu wystawi w meczu z ŁKS-em.

Początek ostatniego jesiennego spotkania rezerw zaplanowano na godz. 17. Pragniemy przypomnieć, że z uwagi na panującą epidemię, ośrodek przy ul. Minerskiej pozostanie zamknięty dla kibiców i osób postronnych.

Autor: Mateusz Żegota