Podsumowanie weekendu z Akademią ŁKS (14-15 listopada)

17 / 11 / 2020

fot. Cyfrasport

Ubiegły weekend był ostatnim w tym roku, w którym drużyny Akademii ŁKS walczyły o ligowe punkty. Ostatecznie wszystkie nasze drużyny zakończyły rundę jesienną na ligowym podium.

Czwartoligowe rezerwy ŁKS-u zakończyły piłkarską jesień zwycięstwem 4:1 nad Skalnikiem Sulejów. Tym samym przerwę zimową spędzą na pierwszym miejscu w tabeli. Hat-tricka dla łodzian zdobył kapitan Aleksander Ślęzak, który z 13 bramkami na koncie jest najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera. Relację z tego spotkania można przeczytać TUTAJ.

Mistrz ligi B1 czyli ŁKS U17 przegrał na Łodziance z Widzewem 0:2. Podopieczni Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego pierwsze miejsce w tabeli, gwarantujące udział w barażu o CLJ U17, zapewnili sobie już tydzień temu. Pierwszy mecz barażowy w Ząbkach zawodnicy ŁKS-u rozegrają w środę o godz. 12.

Zawodnicy z rocznika 2005 rozegrali w niedziele swój mecz w Zduńskiej Woli. ŁKS U16 przegrał z miejscową Pogonią 0:3.

Dwa mecze w Bełchatowie rozegrały drużyny Daniela Figi i Radosława Bieniasa. ŁKS U15 po zaciętym starciu poniósł porażkę 1:2, za którą zrewanżowali się ich rok młodsi koledzy. Zespół U14 swój mecz wygrał 3:1 i z bilansem 13 zwycięstw i 1 porażki zakończył ligę na pierwszym miejscu.

Zawodnicy z rocznika 2008 wygrali rewanżowy mecz drugiej rundy baraży o II Ligę Wojewódzką. Podopieczni Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego pokonali AKS SMS 3:0 (w pierwszym meczu 4:0) i awansowali do ostatniej rundy barażów, w której zmierzą się z Pelikanem Łowicz.

Sezon zakończył także zespół Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego. Ełkaesiacy z rocznika 2010 pokonali na wyjeździe GKS Ksawerów 9:0.

Weekendowe mecze Akademii ŁKS:

• IV Liga: ŁKS II Łódź – Jutrzenka Warta 4:1
  • Bramki: 1:0 Michał Karlikowski (15), 1:1 Łukasz Smolarczyk (33), 2:1 Aleksander Ślęzak (47), 3:1 Aleksander Ślęzak (55), 4:1 Aleksander Ślęzak (74).
  • Skład ŁKS II: Tomasz Kucharski – Piotr Tazbir (66, Adam Król), Mieszko Lorenc, Aleksander Ślęzak, Artur Sójka – Michał Karlikowski (88, Stanisław Lasota), Adrian Czypicki (84, Igor Grzejdziak), Oskar Koprowski, Tomasz Górecki (78, Dawid Lebkuchen), Dariusz Gmosiński (85, Jakub Piotrowski) – Jakub Piela (75, Mikołaj Lipień). Trenerzy: Marcin Matysiak, Paweł Drechsler i Michał Zapart.
  • 2004: RTS Widzew – ŁKS Łódź U17 2:0
  • Skład ŁKS: Stanny – Olczak, Minias, Krzyżanek, Jakubiak – Nowakowski, Białkowski, Mucha, Jakubczak, Koszur – Kobyliński. Grali także: Wojtczak – Misztalski, Chałaj, Siniarski, Miniak. Trenerzy: Romuald Solarek, Jakub Wróblewski i Krystian Ilnicki.
  • 2005: Pogoń Zduńska Wola – ŁKS Łódź U16 3:0
  • Skład ŁKS: Łyskawka – Greber, Czerwiński, Tomaszewski, Żyłka – Młynarczyk, Mordasiewicz, Bara, Marczak, Kajszczak – Popławski. Grali także: Król – Chrzanowski, Bąk, Kosyl, Olczyk. Trenerzy: Jakub Wróblewski, Romuald Solarek i Krystian Ilnicki.
  • 2006: GKS Bełchatów – ŁKS Łódź U15 2:1
  • Skład ŁKS: Ochocki – Durczyński, Kwiatkowski, Mielczarek, Majerski – Birek, Nawrocki, Krysiak, Chyliński, Książek (1 gol) – M. Wojciechowski. Grali także: Szewczyk – Guła, Kunat, Siwek. Trenerzy: Radosław Bienias i Daniel Figa.
  • 2007: GKS Bełchatów – ŁKS Łódź U14 1:3
  • Skład ŁKS: Urbańczyk – Szkudlarek, Maćkowiak, Madejak, Miązek – Błoch, Szubert, Król (1 gol), Wojtczak, Kabziński – Szymański (1 gol). Grali także: Dominiak, Frakowski, Kobus, Kwieciński (1 gol), Zaborowski, Kunat. Trenerzy: Daniel Figa i Radosław Bienias.
  • 2008: ŁKS Łódź U13 – AKS SMS Łódź 3:0
  • Skład ŁKS: Wiklak – Grzelczak, Benlabsir, Żyłka, Rusiecki, Kuprianis (asysta przy golu samobójczym), Olejniczak (1 gol), Kaczmarek, Bugała. Grali także: Raźniewski, Laszczyk, Wawrzyniak (1 gol), Narowski. Trenerzy: Kacper Modrzejewski, Bartosz Krymarys i Oktawian Maliszewski.
  • 2010: GKS Ksawerów – ŁKS Łódź U11 0:9
  • Skład ŁKS: Piesztal – Drwal (1 gol), Szymański, Stępniewski (1 gol), Aleszczerikowski, Jędrzejczyk (1 gol), Kowalczyk, Zgoda (4 gole), Rózga (2 gole). Grali także: Kubiak, Kosyl. Trenerzy: Marcin Krasnopolski i Jakub Drzewiecki.

Autor: Mateusz Żegota