Hat-trick Ślęzaka przypieczętował mistrzostwo jesieni! ŁKS II Łódź – Skalnik Sulejów 4:1

13
14 / 11 / 2020

W ostatniej kolejce rundy jesiennej czwartej ligi ŁKS II pokonał Skalnik Sulejów 4:1. Ełkaesiacy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę po przerwie. Na listę strzelców wpisali się Michał Karlikowski oraz trzykrotnie Aleksander Ślęzak.

Od samego początku rezerwy ŁKS-u przejęły kontrolę nad spotkaniem. Ełkaesiacy szybko rozgrywali piłkę między sobą, wieńcząc składne akcje strzałami. Pierwsze trzy wykreowane sytuacje były tylko efektowne. Efektywną okazała się natomiast próba z 15. minuty Dośrodkowanie z lewej strony boiska trafiło do Michała Karlikowskiego, który strzałem głową pokonał bezradnego bramkarza gości.

W tym momencie wydawało się, że łodzianie kontrolują spotkanie, lecz Skalnik Sulejów doprowadził do wyrównania. W 33. minucie błąd obrony wykorzystał Łukasz Smolarczyk. Napastnik uniknął pułapki ofsajdowej, wykorzystał prostopadłe podanie i pokonał Tomasza Kucharskiego.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy pod bramkami działo się niewiele. Nie brakowało natomiast ostrej gry, żółtych kartek i nerwowych sytuacji na boisku. Żółtymi kartkami ukarani zostali Aleksander Ślęzak i Oskar Koprowski.

Drugą połowę mocnym akcentem rozpoczęli gospodarze. Tomasz Górecki wpadł w pole karne, gdzie został zatrzymany niezgodnie z przepisami, więc sędzia wskazał na punkt oddalony jedenaście metrów od bramki. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Aleksander Ślęzak. Dziesięć minut później historia się powtórzyła. Sędzia znów podyktował „jedenastkę”, którą ponownie na bramkę zamienił Ślęzak.

Po objęciu dwubramkowego prowadzenia łodzianie nie forsowali tempa, mądrze rozgrywając swoje akcje i zmuszając graczy Skalnika do biegania za piłką. Po jednej z takich sytuacji pole karne wpadł Jakub Piela i został sfaulowany. Chwilę po tym Aleksander Ślęzak skompletował hat-tricka. Obrońca ŁKS po raz trzeci skutecznie wykonał rzut karny. Dla kapitana ŁKS-u była to jedenasta, dwunasta bramka i trzynasta bramka w tym sezonie.

Zawodnicy ŁKS-u kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka. Rezerwy zakończyły rundę jesienną na pozycji lidera.

19. kolejka IV ligi / ŁKS II Łódź – Skalnik Sulejów 4:1 (1:1)

• Bramki: 1:0 Michał Karlikowski (15), 1:1 Łukasz Smolarczyk (33), 2:1 Aleksander Ślęzak (47), 3:1 Aleksander Ślęzak (55), 4:1 Aleksander Ślęzak (74).
  • Skład ŁKS II: Tomasz Kucharski – Piotr Tazbir (66, Adam Król), Mieszko Lorenc, Aleksander Ślęzak, Artur Sójka – Michał Karlikowski (88, Stanisław Lasota), Adrian Czypicki (84, Igor Grzejdziak), Oskar Koprowski, Tomasz Górecki (78, Dawid Lebkuchen), Dariusz Gmosiński (85, Jakub Piotrowski) – Jakub Piela (75, Mikołaj Lipień). Trenerzy: Marcin Matysiak i Paweł Drechsler.

Autor: Mateusz Żegota