Gra Akademia ŁKS (14-15 listopada)

14 / 11 / 2020

Przed piłkarzami Akademii ŁKS ostatni w tym roku weekend zmagań w rozgrywkach juniorskich. Po nim do rozegrania zostaną już tylko spotkania barażowe, w których ełkaesiacy powalczą o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17 oraz II ligi wojewódzkiej D1.

W sobotę o godz. 10 prowadzony przez Romualda Solarka, Jakuba Wróblewskiego i Krystiana Ilnickiego zespół ŁKS U17 rozpocznie na boisku Łodzianki „małe derby” z Widzewem. Młodzi piłkarze powalczą tym razem przede wszystkim o prestiż, gdyż na kolejkę przed końcem rozgrywek ełkaesiacy mają pięć punktów przewagi nad lokalnym rywalem i już zapewnili sobie udział w barażach o CLJ U17 (w nich zmierzą się z Ząbkovią Ząbki).

Zawodnicy z rocznika 2005 (ŁKS U16) swój mecz rozegrają w niedzielę. Zespół Jakuba Wróblewskiego i Romualda Solarka uda się na wyjazdowe spotkanie do Zduńskiej Woli z miejscową Pogonią. Młodzi ełkaesiacy na kolejkę przed końcem mają zapewnione trzecie miejsce w swojej lidze.

Zespoły Radosława Bieniasa i Daniela Figi, czyli ŁKS U15 i ŁKS U14, rozegrają mecze w Bełchatowie. Jeszcze przed ich rozpoczęciem wiemy już, że drużyna z rocznika 2006 zajmie drugie miejsce w rozgrywkach juniorskich C1, natomiast ich rok młodsi koledzy, którzy w imponującym stylu (dotychczas: 12 zwycięstw w 13 meczach) zdominowali rozgrywki C1, zakończą rok na pierwszym miejscu.

Zespół Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego rozegra w sobotę rewanż drugiej rundy barażu, którego stawką jest awans do II ligi wojewódzkiej. W pierwszym meczu zawodnicy z rocznika 2008 pokonali na wyjeździe 4:0 AKS SMS.

Rundę jesienną zakończy też rocznik 2010. Podopieczni Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego o ostatnie w tym roku punkty powalczą z GKS-em Ksawerów.

W sobotę o godz. 11 na murawie zameldują się piłkarze ŁKS II Łódź. Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera pierwszy raz w historii zmierzą się ze Skalnikiem Sulejów. Zapowiedź tego meczu znajdziecie TUTAJ.

Autor: Mateusz Żegota