Aktualności

Z piłką przy nodze. Czwartkowy trening ŁKS

7
14 / 01 / 2021

Dzisiejszy trening ŁKS-u upłynął pod znakiem zajęć piłkarskich. Nic zatem dziwnego, że humory dopisywały ełkaesiakom, w końcu w trakcie dwóch poprzednich dni nasi piłkarze nie powąchali futbolówki. W czwartek rzadko się z nią rozstawali.

Po wtorkowych badaniach wydolnościowych i szybkościowych, po środowych testach siłowych, piłkarze ŁKS-u wreszcie mieli okazję zająć się piłką. W trakcie czwartkowych zajęć futbolówka co rusz krążyła od nogi do nogi, bo tego dnia trener Wojciech Stawowy wraz ze sztabem szkoleniowym postawił akcent właśnie na aspektach stricte piłkarskich, choć nie zabrakło też ćwiczeń sprawnościowych.

– To był trening typowo piłkarski. Nie bez powodu też rozpoczęliśmy go od wymiany podań. Chcemy, żeby zawodnikom jak najszybciej wróciło „czucie” piłki i swoboda działań z piłką. W czwartek za sprawą różnych form gier na mniejszej przestrzeni zwracaliśmy ponadto uwagę na aspekty taktyczne, w tym na współpracę zawodników. To była dobra jednostka treningowa pod względem dynamiki gry – podsumował czwarty w 2021 roku dzień treningowy Marcin Pogorzała, asystent Wojciecha Stawowego.

W rozpoczętym przed południem treningu na boisku pod tzw. balonem ośrodka treningowego Akademii ŁKS-u przy ul. Krańcowej wzięło udział dwudziestu sześciu zawodników. Dwóch z nich (Marcel Wszołek i Samuel Corral) ćwiczyło indywidualnie. Z zespołem trenował natomiast normalnie Piotr Janczukowicz, a wspominamy o tym nie bez powodu, były to bowiem pierwsze zajęcia piłkarskie na boisku 20-letniego napastnika w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego (zawodnika zabrakło na poniedziałkowym treningu).

Przypominamy, że do 22 stycznia ełkaesiacy będą trenować w Łodzi. Następnego dnia zameldują się w Side, gdzie trzeci raz z rzędu przed rundą wiosenną nasz zespół weźmie udział w obozie przygotowawczym. Już wkrótce poinformujemy o tym, kto podczas pobytu łodzian w Turcji sprawdzi formę naszego zespołu. Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego mają w planie trzy mecze sparingowe.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]