Aktualności

Yuya Kamon nowym zawodnikiem rezerw

23
08 / 07 / 2023

Kadra ŁKS II Łódź powiększyła się o nowego zawodnika. W rozgrywkach 2. Ligi biało-czerwono-białe barwy będzie reprezentował Yuya Kamon, 25-letni Japończyk, który podpisał dwuletni kontrakt.


Yuya pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Japonii, by w 2019 r. podpisać kontrakt z hiszpańskim Club Deportivo Leganés. Rok później spod Madrytu przeniósł się do grającego w Tercera Division Racingu Murcia, a z Hiszpanią finalnie pożegnał się w 2021 roku.

Jego pierwszym przystankiem w Polsce była grająca wówczas w klasie okręgowej Pogoń Skwierzyna. Wiosną 2022 r. reprezentował barwy trzecioligowej Cariny Gubin, gdzie rozegrał 15 spotkań i strzelił dwie bramki. Kolejny sezon był owocny dla tego środkowego pomocnika – w III lidze rozegrał 32 mecze, zdobywając dwa gole i notując trzy asysty. Przy okazji triumfował razem z drużyną w Wojewódzkim Pucharze Polski.

Yuya Kamon: Jestem szczęśliwy, że mogę tutaj zagrać. Jest to dla mnie nowe wyzwanie, muszę pokazać wszystkie swoje umiejętności i zaangażowanie na boisku. Oczywiście, moim dalszym celem jest debiut w pierwszej drużynie, jednak w tym momencie w pełni skupiam się na tym, aby pokazać się z jak najlepszej strony w drużynie rezerw, jestem zdeterminowany do tego, aby pomóc zespołowi w 2. Lidze.

Teraz przed Japończykiem czas na kolejne wyzwanie. Yuya związał się z biało-czerwono-białymi umową do końca czerwca 2025 r.SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny