Drużyna

ŁKS II przygotowuje się do nowego sezonu

05.07.2023

05.07.2023

ŁKS II przygotowuje się do nowego sezonu

33 zawodników rozpoczęło udział w przygotowaniach ŁKS II do sezonu 2023/24. Z drużyną aktualnie trenują m.in Dawid Kort, Oskar Koprowski i Mateusz Bąkowicz, a także ośmiu zawodników testowanych.

Piłkarze „dwójki” spotkali się w poniedziałek w ośrodku przy ul. Krańcowej, gdzie będą pracowali nad formą przed nadchodzącym sezonem 2 ligi. Inauguracyjny tydzień zwieńczy gra kontrolna z GKS-em Bełchatów, która zostanie rozegrana w sobotę o godz. 13:00.

Marcin Matysiak (trener ŁKS II): Do treningów wróciliśmy 3 lipca. Jeśli chodzi o nasz plan przygotowań w tym okresie letnim, to zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo krótki okres. Tak naprawdę zostały nam trzy tygodnie, trzy mikrocykle, do pierwszego meczu. W tym czasie mamy zaplanowane trzy mecze kontrolne. Pierwszy rozegramy w sobotę 8 lipca, z GKS-em Bełchatów, później w środę 12 lipca gramy z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i w sobotę 15 lipca gramy z Baryczą Sułów, drużyną z dolnośląskiej IV ligi. 

Wszyscy w pamięci mogą mieć jeszcze radosne obrazki drużyny fetującej awans do II ligi, jednak w tym momencie biało-czerwono-biali skupiają się już na intensywnej pracy, która ma przygotować ich do nowych rozgrywek w roli beniaminka. Niemniej jednak, właśnie te pozytywne emocje dodatkowo będą napędzać piłkarzy rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego.

Marcin Matysiak: Jak najbardziej, wszyscy są w dobrych nastrojach. Wiadomo, że gdzieś tam z tyłu głowy wszyscy pamiętają ten ostatni sezon, tę rundę wiosenną, która zakończyła się awansem do II ligi. Dlatego jeśli chodzi o nastawienie, to widać u chłopaków dużą mobilizację, pozytywną energię i chęć do pracy. To na pewno napawa optymizmem, żeby w przeciągu tego krótkiego okresu przygotowawczego wykonać odpowiednią pracę, tak żeby być gotowym na pierwszy mecz, który czeka nas już 22 lipca, z Pogonią Siedlce.

Ełkaesiacy sprawili ekspertom i osobom na co dzień śledzącym rozgrywki III ligi dużą niespodziankę, kończąc je na pierwszym miejscu i uzyskując awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Do nowego sezonu w II lidze zespół przystępuje w roli beniaminka, co będzie dobrym wyzwaniem dla młodych zawodników, aspirujących do debiutu w pierwszej drużynie.

Marcin Matysiak: Myślę, że u nas ten cel się nie zmienia. Cały czas kluczowy jest rozwój młodego zawodnika i wprowadzanie go do pierwszego zespołu, oczywiście, jeśli pójdą za tym wyniki, to wszyscy będą zadowoleni.

Lista zawodników, którzy rozpoczęli przygotowania z ŁKS II:

Bramkarze:

 • Szymon Łyskawka
 • Tymoteusz Ochocki
 • Jakub Pawlak

Obrońcy:

 • Mateusz Bąkowicz
 • Aleksander Ślęzak
 • Wiktor Czerwiński
 • Oskar Koprowski
 • Igor Lambrecht
 • Jowin Radziński
 • Lamine Coulibaly

Pomocnicy:

 • Marcel Chałaj
 • Mateusz Marczak
 • Wiktor Kościuk
 • Jan Kuźma
 • Vahe Mnatsakanyan
 • Jędrzej Zając
 • Mikołaj Lipień
 • Mateusz Jastrzembski
 • Hugo Ista
 • Dawid Kort
 • Antoni Młynarczyk
 • David Barseguian

Napastnicy:

 • Łukasz Dynel
 • Alan Siwek

Z zespołem trenuje obecnie także ośmiu zawodników testowanych. Trwają także rozmowy kontraktowe z zawodnikami, których umowy kończyły się wraz z końcem czerwca, w najbliższych dniach będziemy informować o ich rezultacie.