Dani Ramirez powraca do ŁKS!

04 / 07 / 2023

Po trzech i pół roku barwy Łódzkiego Klubu Sportowego ponownie przywdzieje Dani Ramírez. 31-latek, który z Lechem Poznań w 2022 roku zdobył mistrzostwo Polski, związał się z biało-czerwono-białymi roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Opuszczając Łódź hiszpański „Magik” vel „Czarodziej” dwa lata spędził w Lechu Poznań, zdobywając tam 11 bramek i rozgrywając ponad 70 gier. Następnie został nowym zawodnikiem belgijskiego SV Zulte Waregem, a teraz powraca na stadion Króla. Wierzymy, że jego ponowny kontakt z łódzką publicznością będzie równie udany jak poprzedni. Wówczas Dani swą postawą na boisku zapracował na miłość ełkaesiackiej widowni.

Wtenczas wraz z zespołem prowadzonym przez trenera Kazimierza Moskala wywalczył w 2019 roku awans do Ekstraklasy, będąc jedną z czołowych postaci drużyny. Hiszpan mógł pochwalić się świetnymi liczbami – w 31 spotkaniach zdobył 9 bramek oraz zanotował 15 asyst. Następnie na boiskach PKO Ekstraklasy hiszpański piłkarz również nie schodził poniżej określonego poziomu i pierwszą część sezonu zakończył z bilansem 6 goli oraz 4 asyst w 20 meczach. Po tak dobrej prezentacji trafił do Lecha Poznań.

Dani Ramírez pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzinnym Leganés, potem występował w drużynach młodzieżowych i drugiej drużynie rezerw Realu Madryt (w sezonie 2013/2014 pełnił przez pewien czas funkcję kapitana drużyny Realu C). W 2014 przeniósł się do Valencii, reprezentował też barwy Getafe i madryckiego Internacionalu. Przygodę nad Wisłą rozpoczął od rocznego pobytu w Stomilu Olsztyn skąd trafił do Łodzi.