Kay Tejan napastnikiem ŁKS

Drużyna

Kay Tejan napastnikiem ŁKS

03.07.2023

03.07.2023

Nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego został Kay Tejan, który na zapleczu Eredivisie w trakcie dwóch ostatnich sezonów zdobył 17 goli. ŁKS podpisał z holenderskim napastnikiem dwuletni kontrakt.

26-letni napastnik rozpoczynał swoją sportową karierę w DWS Amsterdam, AFC Amsterdam i Volendam, a potem czyli już w seniorskim futbolu reprezentował barwy Quick Boys, Kozakken Boys i TOP Oss. W tym ostatni klubie na zapleczu Eredivisie w sezonie 2021/22 zagrał w 36 meczach, zdobył 14 goli i zanotował 3 asysty, należąc do wyróżniających się postaci swojej drużyny.

Pierwszą część ubiegłego sezonu lewonożony, mierzący 186 cm piłkarz spędził na wypożyczeniu w FC Sheriff Tyraspol, najbardziej dziś znanym klubie piłkarskim Mołdawii. Tutaj wystąpił w 15 meczach, zdobył bramkę i zadebiutował w europejskich pucharach (kwalifikacje do Ligi Mistrzów i kwalifikacje do Ligi Europy UEFA). Na początku bieżącego roku zawodnik wrócił natomiast do TOP Oss, zagrał w 13 spotkaniach na zapleczu Eredivisie, zdobył 3 gole i zanotował 4 asysty.

W nowym sezonie Kay Tejan zagra w PKO BP Ekstraklasie w barwach naszego klubu. ŁKS związał się z holenderskim napastnikiem kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2o25 roku. Dodajmy, że to pierwszy w historii Łódzkiego Klubu Sportowego piłkarz z kraju tulipanów.