Drużyna

Artemijus Tutyškinas został zawodnikiem ŁKS

30.06.2023

30.06.2023

Artemijus Tutyškinas został zawodnikiem ŁKS

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Na zapleczu piłkarskiej elity występował w ŁKS-ie jako zawodnik wypożyczony. W PKO BP Ekstraklasie zagra już jako piłkarz naszego klubu. ŁKS skorzystał z opcji wykupu i związał się z Artemijusem Tutyškinasem trzyletnim kontraktem.

Litewski obrońca urodził się w Wilnie, ale przygodę z piłką nożną rozpoczął w naszym kraju (w latach 2019-2021 występował w drużynie do lat 19 Escola Varsovia, w barwach której rozegrał w sumie czterdzieści meczów). Latem 2021 roku piłkarz związał się kontraktem z FC Crotone, a na początku września ubiegłego roku ŁKS zdecydował się na roczne wypożyczenie zawodnika z opcją wykupu.

W barwach Łódzkiego Klubu Sportowego w zakończonym awansem do PKO BP Ekstraklasy sezonie 19-letni piłkarz rozegrał 14 meczów na zapleczu piłkarskiej elity oraz 4 w trzecioligowych jeszcze wówczas rezerwach. Dodajmy, że Artemijus Tutyskinas to także aktualny reprezentant Litwy (dotąd 6 spotkań w pierwszej reprezentacji tego kraju i kilkanaście w kadrach młodzieżowych).

Nasz klub skorzystał z opcji wykupu i związał się z zawodnikiem umową obowiązującą do końca czerwca 2026 roku. Artemowi życzymy wielu udanych spotkań z przeplatanką na piersi.