Wiktor Kościuk z zawodowym kontraktem w ŁKS

Wiktor Kościuk z zawodowym kontraktem w ŁKS

ŁKS podpisał profesjonalny kontrakt z Wiktorem Kościukiem. Wychowanek naszego klubu złożył podpis na umowie obowiązującej do końca czerwca 2024 roku.

Wiktor Kościuk urodził się w Łodzi i od początku swojej piłkarskiej przygody związał się z ŁKS-em. Nie mogło być zresztą inaczej, skoro jego ojciec – Artur Kościuk – to doskonale znany kibicom piłkarz ŁKS-u, uczestnik m.in. meczów z FC Porto. Teraz przedstawiciel kolejnego pokolenia rodziny Kościuków będzie miał szansę sprawić fanom ŁKS-u wiele radości.

Zakończony niedawno sezon piłkarski 18-letni zawodnik grający na pozycji defensywnego pomocnika spędził najpierw w występującej w klasie okręgowej drużynie ŁKS III Łódź, a następnie, dzięki świetnej postawie, awansował do trzecioligowego zespołu rezerw.

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W rundzie jesiennej Wiktor Kościuk w klasie okręgowej rozegrał 14 meczów, zdobył 2 gole i zanotował aż 10 asyst. W rundzie wiosennej, już na trzecioligowych boiskach, wychowanek ŁKS-u dwunastokrotnie pojawiał się na boisku, zanotował 2 asysty, a po tym jak w wygranym meczu z Legionovią wywalczył miejsce w wyjściowym składzie, wystąpił we wszystkich spotkaniach do końca rozgrywek.

Młody piłkarz imponuje pracowitością, nieustępliwością i boiskową zadziornością, nie odstawia nogi, do tego potrafi rozegrać piłkę, świetnie wywiązując się dzięki temu i z zadań defensywnych, i z tych w okolicach pola karnego rywala.

ŁKS podpisał z zawodnikiem umowę obowiązującą do końca czerwca 2024 roku. Wiktorowi życzymy wielu udanych występów w barwach naszego klubu!