Rezerwy na plus. Podsumowanie sezonu ŁKS II

Akademia

Rezerwy na plus. Podsumowanie sezonu ŁKS II

20.06.2022

20.06.2022

Beniaminek dał radę! Rezerwy ŁKS-u nie tylko szybko zapewniły sobie utrzymanie w III lidze, ale i zajęły na koniec rozgrywek wysokie 7. miejsce w tabeli.

Po pierwszoligowcach i występującej w klasie okręgowej „trójce”, sezon 2021/2022 zakończyły także nasze trzecioligowe rezerwy. Beniaminek zajął wysokie 7. miejsce w tabeli, natomiast awansu do drugiej ligi gratulujemy Polonii Warszawa, która na finiszu rozgrywek wyprzedziła Legionovię.

„Rycerze Wiosny” jak się patrzy

Piłkarze ŁKS II Łódź w 36 spotkaniach zdobyli 54 punkty, na co złożyło się 15 zwycięstw, 9 remisów i 12 porażek. Na szczególną uwagę zasługuje postawa drużyny trenera Marcina Matysiaka w drugiej części sezonu, bo wiosną 2022 roku ełkaesiacy byli ex aequo z rezerwami Jagiellonii trzecią (sic!) najlepiej punktującą drużyną trzeciej ligi.

Tylko cztery zdobyły więcej

Ełkaesiacy zdobyli 63 bramki, co wraz z identycznym dorobkiem Lechii Tomaszów Mazowiecki jest piątym wynikiem trzeciej ligi (grupy I).

 • Najwyższe zwycięstwa: 6:1 nad Wissą Szczuczyn, 6:1 nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki
 • Najwyższa porażka: 0:3 z Lechią Tomaszów Mazowiecki, 0:3 z Pelikanem Łowicz

44 piłkarzy

Trener Marcin Matysiak skorzystał w trakcie trzecioligowej kampanii z 44 zawodników. Druga drużyna rezerw stanowi bezpośrednie zaplecze dla pierwszego zespołu, więc nie dziwi, że niejeden zawodnik trzecioligowej drużyny pojawił się także na boiskach Fortuna 1 Ligi. Wśród nich m.in. Maciej Radaszkiewicz, Mieszko Lorenc, Damian Nowacki i Mateusz Kowalczyk, którzy rozgrywki rozpoczęli w drugiej drużynie, ale w trakcie sezonu awansowali do „jedynki”.

 • Najmłodszy zawodnik: Jan Łabędzki (rocznik 2006)
 • Najstarszy zawodnik: Jakub Tosik (rocznik 1987)

Obrońca najskuteczniejszy

23 zawodników ŁKS II Łódź wpisało się na listę strzelców w rozgrywkach III ligi, co jest najlepszym wynikiem rozgrywek. Co ciekawe, królem polowania okazał się… obrońca. Aleksander Ślęzak zdobył 11 goli (9 po strzałach z rzutów karnych) i o trzy trafienia wyprzedził Łukasza Dynela. Dodajmy, że królem strzelców III ligi (grupy I) został Michał Strzałkowski z Ursusa Warszawa (24 gole).

 • 11 goli – Aleksander Ślęzak
 • 8 – Łukasz Dynel
 • 5 – Mateusz Jastrzembski
 • 4 – Maciej Radaszkiewicz, Jakub Romanowicz, Artur Sójka
 • 3 – Michał Karlikowski, Jakub Piotrowski
 • 2 – Samu Corral, Mikołaj Lipień, Damian Nowacki, Błażej Radwanek, Jędrzej Zając
 • 1 – Adrian Czypicki, Piotr Gryszkiewicz, Kelechukwu Ibe-Torti, Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić, Mateusz Kowalczyk, Jan Kuźma, Mieszko Lorenc, Jowin Radziński, Marcel Wszołek

Najwięcej asyst

Osiemnastu zawodników drugiej drużyny ŁKS-u zanotowało asystę w rozgrywkach III ligi. Najlepszy pod tym względem okazał się napastnik Łukasz Dynel.

 • 9 – Łukasz Dynel
 • 8 – Michał Karlikowski
 • 5 – Maciej Radaszkiewicz
 • 4 – Jakub Romanowicz, Artur Sójka, Marcel Wszołek
 • 3 – Dariusz Gmosiński, Kelechukwu, Mikołaj Lipień
 • 2 – Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Mieszko Lorenc, Błażej Radwanek, Jowin Radziński, Wiktor Kościuk, Adrian Czypicki
 • 1 – Mateusz Kowalczyk, Jakub Piotrowski, Bartosz Bargiel, Jędrzej Zając

Najwięcej minut

Obrońca Aleksander Ślęzak okazał się nie tylko najskuteczniejszym zawodnikiem rezerw, ale i piłkarzem, który spędził na boisku najwięcej minut. Kapitana ŁKS II zabrakło tylko w dwóch meczach.

 • Aleksander Ślęzak – 3060 minut
 • Artur Sójka – 2689 minut
 • Michał Karlikowski – 2656 minut
 • Łukasz Dynel – 2286 minut
 • Marcel Wszołek – 2098 minut

Sztab szkoleniowy ŁKS II Łódź

Marcin Matysiak (trener), Radosław Pęciak (asystent), Sebastian Bielichowski (trener bramkarzy), Sebastian Adamczyk (trener przygotowania motorycznego), Paweł Karasiak (fizjoterapeuta), Wojciech Pabjańczyk (kierownik drużyny)