Beniaminek na podium. Podsumowanie sezonu ŁKS III

16 / 06 / 2022

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Blisko 100 zdobytych goli, 17 wygranych meczów i trzecie miejsce w tabeli, czyli jak na zespół beniaminka klasy okręgowej, stworzony z młodych zawodników rozpoczynających dopiero przygodę z seniorskim futbolem, wynik lepszy niż dobry. Brawo ŁKS III Łódź!

Druga drużyna rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego zakończyła w środę zmagania ligowe. Podopieczni trenera Mariusza Zasady spisali się na medal, bo nie sposób inaczej ocenić trzeciego miejsca w klasie okręgowej zdobytego przecież przez beniaminka, od którego lepsze w sezonie 2021/2022 okazały się tylko dwie drużyny – AKS SMS Łódź i GKS Ksawerów.

Beniaminek wskoczył na podium

ŁKS III Łódź w 28 spotkaniach zdobył aż 55 punktów, na co złożyło się 17 zwycięstw, tylko 4 remisy i 7 porażek. Kapitalnie punktowali łodzianie zwłaszcza na własnym boisku, gdzie wyjąwszy jeden (sic!) przegrany mecz, we wszystkich pozostałych – czyli aż trzynastu spotkaniach – zgarnęli komplet punktów.

Najlepsza seria

Młodzi ełkaesiacy punktowali w klasie okręgowej bardzo regularnie, a najlepszą serią popisali się pomiędzy 9. a 12. kolejką, kiedy wygrali cztery mecze z rzędu. Najdłuższa seria meczów bez porażki wyniosła 7 spotkań (pomiędzy 9. a 15. kolejką).

• 9. kolejka: ŁKS III Łódź – Victoria Rabień 4:2
  • 10. kolejka: ŁKS III Łódź – UKS SMS Łódź 4:0
  • 11. kolejka: Włókniarz Zgierz – ŁKS III Łódź 0:4
  • 12. kolejka: ŁKS III Łódź – Sokół II Aleksandrów Łódzki 2:0

Blisko 100 goli

Zespół trenera Mariusza Zasady imponował skutecznością. Ełkaesiacy zdobyli aż 99 goli, stracili 43 bramki, co czyni ich drugą najlepszą ofensywą i zarazem drugą najlepszą defensywą klasy okręgowej (grupa Łódź).

• Najwyższe zwycięstwa: 13:0 nad Zawiszą Rzgów; 13:1 nad GLKS Sarnów/Dalików
  • Najwyższa porażka: 0:4 z UKS SMS Łódź

60 piłkarzy

Dobre wyniki cieszą, ale jeszcze ważniejsze w kontekście tego zespołu jest realizacja celów szkoleniowych. Dla młodych piłkarzy Akademii ŁKS druga drużyna rezerw stanowi szansę na rozpoczęcie przygody z futbolem na poziomie seniorskim, dlatego w trakcie rozgrywek skład zespołu ulegał częstym rotacjom, a barwy ŁKS-u na tym poziomie reprezentowało aż 60 zawodników.

Trzon zespołu stanowili piłkarze z roczników 2003 i 2004 (U-19 i U-18), chociaż na boisku, zwłaszcza na finiszu ligowych zmagań, nie zabrakło także zawodników z rocznika 2005, którzy wiosną występowali w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Warto również dodać, że kilku zawodników drugiej drużyny rezerw zagrało w tym sezonie w trzecioligowym zespole rezerw.

• Najmłodszy zawodnik: Jan Łabędzki (rocznik 2006)
  • Najstarszy zawodnik: Łukasz Dynel (rocznik 1996)

Najwięcej goli, asyst i minut

W zakończonym właśnie sezonie klasy okręgowej na listę strzelców wpisało się aż 27 zawodników ŁKS III Łódź. Jeszcze więcej, bo aż 30 piłkarzy, zanotowało asystę.

• Najwięcej goli: 20Andrzej Kominiarczyk (skrzydłowy); 19Jakub Piotrowski (napastnik); 13Bartosz Bargiel (napastnik)
  • Najwięcej asyst: 10Wiktor Kościuk (pomocnik); 9Jakub Piotrowski (napastnik), Andrzej Kominiarczyk (skrzydłowy)
  • Najwięcej minut: 2300Igor Krzyżanek (środkowy obrońca), 1900Oskar Stachurski (środkowy obrońca); 1475Jan Jakubczak (środkowy pomocnik); 1470Tomasz Kucharski (bramkarz)

Sztab szkoleniowy ŁKS III Łódź:

• Mariusz Zasada (trener), Michał Zientarski, Przemysław Kazimierczak, Dawid Piątkowski, Sebastian Bielichowski (asystenci)