Akademia

Z Podlasia bez punktów. Jagiellonia II – ŁKS II 2:0

11.06.2022

11.06.2022

Z Podlasia bez punktów. Jagiellonia II – ŁKS II 2:0

fot. Cyfrasport

Ostatni w kończącym się sezonie wyjazdowy mecz rezerw ŁKS-u w rozgrywkach trzeciej ligi zakończył się dwubramkowym zwycięstwem drugiej drużyny Jagiellonii Białystok.

W sobotni wieczór lepszy o dwa gole okazał się zespół z Podlasia. Podopieczni trenera Adriana Siemieńca (pracował w ŁKS-ie za kadencji Ireneusza Mamrota) znaleźli sposób na łódzką defensywę najpierw w 60. (po rzucie karnym) a następnie w 66. minucie i właśnie wtedy zmusili dwukrotnie do kapitulacji debiutującego w III lidze między słupkami naszej bramki Szymona Łyskawkę, który na dzisiejszy występ zasłużył bardzo dobrą postawą na boiskach Centralnej Ligi Juniorów w ŁKS U-17.

Rezerwy ŁKS-u nie zdołały tym razem odpowiedzieć, więc z kompletu punktów cieszyli się gospodarze (to dopiero druga wyjazdowa porażka łodzian w lidze w tym roku). Podopieczni trenera Marcina Matysiaka już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie. W następną sobotę ełkaesiacy pożegnają się z tym sezonem i własną publicznością domowym spotkaniem ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.


37. kolejka III ligi (grupa I) / Jagiellonia II Białystok – ŁKS II Łódź 2:0 (0:0)

  • Bramki: 1:0 Jan Majsterek (60 – kar.), Mikołaj Wasilewski 2:0 (66)
  • Sędziował: Krzysztof Kapela (Olsztyn)

Składy:

  • Jagiellonia II: Jakub Jasionek – Bartosz Dyszy, Jan Majsterek, Kacper Piórkowski, Kamil Huczko, Bartosz Wiktoruk, Michał Surzyn, Michał Mościcki, Mikołaj Wasilewski, Szymon Pankiewicz, Michał Samborski. Trener: Adrian Siemieniec.
  • ŁKS II: Szymon Łyskawka – Jędrzej Zając, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht, Michał Karlikowski (60, Lamine Coulibaly) – Adam Król (60, Jakub Piotrowski), Artur Sójka, Wiktor Kościuk (60, Adrian Czypicki), Błażej Radwanek (68, Dariusz Gmosiński), Mikołaj Lipień (68, Mateusz Jastrzembski) – Łukasz Dynel. Trener: Marcin Matysiak.