Akademia

Koncert na koniec. ŁKS II – Świt 6:1

18.06.2022

18.06.2022

Koncert na koniec. ŁKS II – Świt 6:1

fot. Cyfrasport

Piłkarze rezerw ŁKS-u zakończyli rozgrywki trzeciej ligi w imponującym stylu. Ełkaesiacy wygrali 6:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i na koniec sezonu 2021/2022 zajęli siódme miejsce w tabeli.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka kontrolowali przebieg sobotnich zawodów niemal od pierwszej do ostatniej minuty. Strzelecką kanonadę na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS rozpoczął w 9. minucie Aleksander Ślęzak. Kapitan rezerw wykorzystał dokładne dośrodkowanie piłki na pole karne z rzutu rożnego i precyzyjnym uderzeniem głową otworzył wynik. Była to zaledwie przystawka przed daniem głównym, bo ełkaesiacy nie zamierzali zwalniać tempa.

W 15. minucie dośrodkowanie Jędrzeja Zająca na gola, też zresztą strzałem głową, zamienił w efektownym stylu Jakub Piotrowski, z kolei cztery minuty później Adrian Czypicki stanął „oko w oko” z bramkarzem Świtu, sprytnie dzióbnął futbolówkę nad interweniującym golkiperem, a że uczynił to skutecznie, łodzianie mogli się cieszyć z wysokiego prowadzenia zaledwie po dwudziestu minutach spotkania.

Goście odpowiedzieli za sprawą zdobytej przez Jewhena Radionowa bramki z rzutu karnego (w drugiej połowie były piłkarz ŁKS-u został ukarany czerwoną kartką), lecz rozpędzeni piłkarze z Łodzi wciąż parli do przodu i w nagrodę za ten swój apetyt jeszcze aż trzykrotnie trafili do siatki. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się Jędrzej Zając („poprawił” strzał Błażeja Radwanka), a po zmianie stron przyjezdnych z województwa mazowieckiego (trzecie miejsce w tabeli!) pozbawił złudzeń Mateusz Jastrzembski.

Pomocnik ŁKS-u najpierw popisał się skuteczną dobitką strzału Michała Karlikowskiego, z kolei w końcówce spotkania spuentował efektownym uderzeniem składną akcję zespołu, w trakcie której łodzianie tylko na polu karnym Świtu wymienili pięć podań. Dodajmy, że w tym momencie na murawie przebywał już Jan Łabędzki, czyli trzecioligowy debiutant a zarazem najmłodszy zawodnik ŁKS II Łódź w tym sezonie (w ostatnich sekundach trafił zresztą w słupek).

Rezerwy ŁKS-u pokonały 6:1 Świt Nowy Dwór Mazowiecki i było to jedno z dwóch najwyższych zwycięstw ełkaesiaków w tej trzecioligowej kampanii. Podopieczni trenera Marcina Matysiaka zakończyli rozgrywki na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 54 punktów. Innymi słowy, beniaminek spisał się znakomicie.


38. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 6:1 (4:1)

  • Bramki: 1:0 Aleksander Ślęzak (9), 2:0 Jakub Piotrowski (15), 3:0 Adrian Czypicki (19), 3:1 Jewhen Radionov (30 – kar.), 4:1 Jędrzej Zając (40), 5:1 Mateusz Jastrzembski (58), 6:1 Mateusz Jastrzembski (88)
  • Czerwona kartka: Radionow (77)
  • Sędziował: Eliasz Pawlak (Poznań)

Składy:

  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Jowin Radziński, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht (56, Michał Karlikowski), Lamine Coulibaly (67, Dariusz Gmosiński) – Jędrzej Zając, Adrian Czypicki, Wiktor Kościuk, Błażej Radwanek (78, Jan Łabędzki), Mikołaj Lipień (56, Mateusz Jastrzembski) – Jakub Piotrowski (78, Adam Król). Trener: Marcin Matysiak.
  • Świt: Marceli Wasilko – Radosław Kamiński, Karol Drwęcki, Hubert Michalik (46, Damian Ślesicki), Arkadiusz Giżyński, Jacek Tkaczyk, Jan Nawotczyński, Marcel Niesłuchowski (70, Sebastian Cuch), Jewhen Radionov, Piotr Basiuk, Bartosz Dąbrowski (58, Yaroslav Yampol). Trener: Jarosław Miecznikowski.