Utalentowany wychowanek podpisał nowy kontrakt z ŁKS-em

28 / 08 / 2021

Łódzki Klub Sportowy przedłużył umowę z Aleksandrem Bobkiem. Zgodnie z jej zapisami uzdolniony bramkarz będzie przywdziewał biało-czerwono-białe barwy do końca czerwca 2024.

Mierzący 194 cm zawodnik jest jednym z najlepiej rokujących polskich bramkarzy z rocznika 2004. Dość przypomnieć, że zimą wziął udział w tygodniowym zgrupowaniu zorganizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej w ramach projektu Talent Pro i wraz z innymi najbardziej obiecującymi rówieśnikami trenował w hiszpańskim Pinatar pod okiem sztabu szkoleniowego.

W ubiegłym sezonie 17-latek był także jedną z ważniejszych postaci w drugiej drużynie ŁKS, która w efektownym stylu wywalczyła awans do III ligi. Dodajmy, iż w obecnych rozgrywkach pochodzący z Łodzi golkiper zdążył już rozegrać trzy mecze na szczeblu trzeciej ligi i przyczynić się do tego, że ŁKS II jako beniaminek plasuje się w górnej części tabeli.

Warto podkreślić, że na regularne postępy Bobka z pewnością wpływ mają treningi z pierwszą drużyną pod okiem Jacka Janowskiego. – Przedłużenie umowy z Olkiem to dla mnie jako trenera bardzo dobra wiadomość. Olek to bardzo młody, ale obdarzony już dużymi umiejętnościami bramkarz. Praca z nim na co dzień to dla mnie duża przyjemność i zarazem ogromna motywacja do tego, aby rozwijać go w każdym aspekcie rzemiosła bramkarskiego – podkreśla trener bramkarzy ŁKS-u.

Olek, gratulujemy podpisania nowej umowy i życzymy samych udanych interwencji w bluzie z przeplatanką!