Trzech naszych na kadrze

Trzech naszych na kadrze

fot. Jakub Piasecki / Cyfrasport

Gol, asysta i dwa debiuty – tak wygląda bilans ełkaesiaków po ostatnich zgrupowaniach młodzieżowych reprezentacji Polski.

Powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski otrzymało w sumie czterech zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego. Trzech z nich pojawiło się na boisku (Jan Łabędzki, Ricardo Goncalves Jakub Pawlak), a Aleksander Bobek ze względu na chorobę tym razem został w Łodzi.

Na uwagę zasługuje z pewnością postawa Jana Łabędzkiego. Młody pomocnik, który na co dzień trenuje z pierwszym zespołem i niedawno zadebiutował w nim w pucharowym spotkaniu z KKS-em 1925 Kalisz, pojawił się na boisku po przerwie towarzyskiego spotkania reprezentacji Polski do lat 18 ze Szwecją. Biało-czerwoni przegrywali 0:1, ale po wejściu na plac gry ełkaesiaka bardzo szybko odrobili stratę i koniec końców przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (Polacy wygrali 4:1), w czym ogromny udział miał nasz zawodnik. Jan Łabędzki zdobył gola wyrównującego, zanotował też w konfrontacji ze Szwedami asystę.

Oprócz pomocnika regularnie w tym sezonie występującego w drużynie drugoligowych rezerw ŁKS-u, cieszyliśmy się także z dwóch debiutów naszych piłkarzy w młodszych rocznikach naszych kadr narodowych. Ricardo Goncalves pojawił się na boisku w końcówce przegranego 0:1 spotkania reprezentacji Polski U-20 z rówieśnikami z Włoch rozegranego w ramach Elite League, z kolei Jakub Pawlak (15-letni bramkarz czwartoligowej drużyny ŁKS III Łódź) zaliczył pierwszy mecz w reprezentacji Polski do lat 16 (biało-czerwoni przegrali 1:5 z Niemcami).