Drużyna

Konferencja z udziałem trenera i dyrektora sportowego

13.10.2023

13.10.2023

Konferencja z udziałem trenera i dyrektora sportowego

W piątek na pytania łódzkich dziennikarzy odpowiedzieli dyrektor sportowy ŁKS-u Janusz Dziedzic oraz trener Piotr Stokowiec. – Zamierzam skupić się na konkretnych zadaniach. Na poprawie gry. Samo myślenie o tabeli nic nie da. Musimy wpłynąć na swoją grę tak, aby przełożyło się to na wyniki – powiedział szkoleniowiec, który dzień wcześniej rozpoczął pracę w naszym klubie.

Piotr Stokowiec (trener ŁKS-u): Na decyzję o rozpoczęciu pracy w ŁKS-ie wpłynęła ranga klubu. To duży klub z historią, który posiada akademię piłkarską, dwie drużyny rezerw i od dłuższego czasu stanowi zdrową strukturę. […] Byłem na boisku fighterem, nie boję się wyzwań. Sytuacja drużyny jest trudna, ale na pewno nie beznadziejna. Moim celem jest utrzymać ŁKS w Ekstraklasie.

Janusz Dziedzic (dyrektor sportowy ŁKS-u): Piotr Stokowiec jest doświadczonym szkoleniowcem, który w przeszłości bywał w podobnych sytuacjach i doskonale sobie z nimi radził. Co więcej, to trener potrafiący wprowadzać młodych zawodników do zespołu. Oczywiście w tej chwili priorytetem dla pierwszej drużyny jest zdobywanie punktów.