Marcin Matysiak w sztabie pierwszej drużyny

Drużyna

Marcin Matysiak w sztabie pierwszej drużyny

17.10.2023

17.10.2023

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Do sztabu trenerskiego pierwszej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego dołączył Marcin Matysiak. Szkoleniowiec, pod wodzą którego rezerwy wywalczyły dwa awanse, będzie odtąd pełnił rolę jednego z asystentów trenera Piotra Stokowca w ekstraklasowym ŁKS-ie.

Poniedziałkowy mecz drugoligowych rezerw ŁKS-u z Olimpią Grudziądz był ostatnim spotkaniem drugiej drużyny za kadencji trenera Marcina Matysiaka , ale to nie oznacza wcale rozstania tego bardzo utalentowanego szkoleniowca z Łódzkim Klubem Sportowym. Marcin Matysiak dołączył bowiem do sztabu pierwszej drużyny w roli asystenta trenera Piotra Stokowca.

Szkoleniowiec, który posiada licencje UEFA A i UEFA Elite Youth, związany jest z naszym klubem, w tym także z Akademią ŁKS od kilku lat. To pod jego wodzą rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego awansowały w imponującym stylu najpierw do trzeciej, a ostatnio do drugiej ligi, gdzie także w tym sezonie radzą sobie bardzo dobrze (beniaminek 2. Ligi po trzynastu meczach zajmuje 4. miejsce w tabeli ze stratą zaledwie trzech punktów do lidera).

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W przeszłości Marcin Matysiak był trenerem młodzieżowych reprezentacji wojewódzkich ŁZPN-u, a także Diamentu Zduńska Wola oraz Pogoni Zduńska Wola, zaś w Akademii ŁKS, jeszcze przed rozpoczęciem pracy z drużyną seniorską, prowadził wraz z Romualdem Solarkiem zespół szesnastolatków. Latem 2020 roku rozpoczął pracę z rezerwami ŁKS-u, której owocem jest nie tylko rozwój sportowy tego bardzo ważnego dla klubu zespołu, będącego przecież bezpośrednim zapleczem pierwszej drużyny, ale i awans samego trenera do ekstraklasowego sztabu ŁKS-u.

– Bardzo dziękuję wszystkim osobom związanym z drugą drużyną, tym z boiska i tym spoza boiska, którzy przyczynili się do wyników, które razem osiągnęliśmy. Chcę się dalej rozwijać jako trener, więc przyjęcie propozycji pracy w pierwszej drużynie jest tego konsekwencją. Bardzo się cieszę, że zostaję w ŁKS-ie i oczywiście cieszę się na myśl o nowym wyzwaniu – powiedział trener Marcin Matysiak.

fot. Michał Stańczyk / Cyfrasport

Dodajmy, że przypadek Marcina Matysiaka, który w pracy trenerskiej w ŁKS-ie przeszedł kolejne szczeble – od pracy z drużynami młodzieżowymi przez zespół rezerw aż do pierwszej drużyny – wpisuje się w strategię klubu i nie jest odosobniony, bo podobną ścieżkę kariery przebyli w przeszłości także Michał Zapart (trener bramkarzy pierwszej drużyny), Paweł Drechsler czy Marcin Pogorzała.

O składzie personalnym sztabu szkoleniowego drugoligowych rezerw ŁKS-u poinformujemy wkrótce.