„Trójka” na plus. Jesień ŁKS III Łódź

„Trójka” na plus. Jesień ŁKS III Łódź

Występująca w klasie okręgowej druga drużyna rezerw ŁKS-u stanęła na wysokości zadania, więc czas podsumować jesienne dokonania także podopiecznych trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego.

• ŁKS III Łódź zakończył rok na 4. miejscu w tabeli klasy okręgowej (grupa Łódź) z dorobkiem 33 punktów na koncie.
  • Druga drużyna rezerw zdobyła w rundzie jesiennej klasy okręgowej aż 54 gole (drugi wynik w lidze) i straciła zaledwie 15 bramek (najmniej w lidze).
  • Ełkaesiacy okazali się bezkompromisowi na własnym boisku, gdzie jesienią wygrali siedem meczów i przegrali jeden.
  • Podopieczni trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego w tej edycji Okręgowego Pucharu Polski wyeliminowali Magnata Sierpów (3:0) oraz Andrespolię Wiśniowa Góra (6:0). Dopiero w piątej rundzie lepsi od nich okazali się koledzy z ŁKS II Łódź.

Michał Zientarski (drugi trener ŁKS III): Przed rozpoczęciem sezonu myśleliśmy o pierwszej piątce. Osiągaliśmy dobre wyniki, więc apetyt rósł w miarę jedzenia. Zawodnicy czuli w rundzie jesiennej, że są w dobrej dyspozycji i to było widać na boisku.

• Najwyższe zwycięstwo łodzianie odnieśli 22 września w meczu z Górnikiem Łęczyca, z którym wygrali aż 13:0.
  • Druga drużyna rezerw odniosła jesienią dziesięć ligowych zwycięstw. Najdłuższa seria wyniosła cztery wygrane spotkania z rzędu.
  • Na listę strzelców wpisało się jesienią 16 zawodników ŁKS III. Najskuteczniejszy okazał się Andrzej Kominiarczyk (13 goli). Najwięcej asyst zanotował Wiktor Kościuk (wliczając w to OPP – aż jedenaście takich podań). W sumie 19 zawodników zaliczyły co najmniej jedną asystę.
  • Najwięcej minut na boisku zaliczył Oskar Stachurski. Obrońca spędził na murawie 1510 minut, czyli rozegrał wszystkie ligowe mecze od pierwszej do ostatniej minuty.
  • Najmłodszymi zawodnikami w stałej kadrze ŁKS III byli Michał Koszur, Julian Mordasiewicz, Dominik Stanny i Piotr Wach (rocznik 2005), a najstarszym piłkarzem – Kacper Krus (urodzony w 2001 roku).
  • Jednym z najbardziej zapracowanych ełkaesiaków był jesienią Damian Nowacki, który reprezentował barwy ŁKS-u w pierwszej lidze, trzeciej lidze, a wraz z Łukaszem Dynelem zaliczył też jeden mecz w klasie okręgowej, czyli w zespole ŁKS III.
  • Dwóch zawodników ŁKS III – Jakub Piotrowski i Bartosz Bargiel – wystąpiło jesienią także w trzecioligowych rezerwach naszego klubu.

Oni zdobywali gole dla ŁKS III Łódź w rundzie jesiennej klasy okręgowej:

• ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽ – Andrzej Kominiarczyk
  • ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽ – Jakub Piotrowski, Bartosz Bargiel
  • ⚽⚽⚽⚽ – Jan Jakubczak
  • ⚽⚽⚽ – Igor Krzyżanek
  • ⚽⚽ – Tomasz Górecki, Julian Mordasiewicz, Łukasz Włodarczyk, Wiktor Kościuk
  • ⚽ – Oskar Stachurski, Jakub Miniak, Dawid Minias, Stanisław Białkowski, Jędrzej Zając, Kacper Krus

Oni grali w ŁKS III Łódź jesienią:

• Bramkarze: Aleksander Bobek, Tomasz Kucharski, Dominik Stanny, Jan Zareda, Jakub Wojtczak, Piotr Wach
  • Obrońcy: Dawid Minias, Michał Koszur, Oskar Stachurski, Igor Krzyżanek, Igor Lambrecht, Kacper Krus, Lamine Coulibaly (oraz w OPP także: Adam Olczak, Michał Wąsowski, Ramon Jakubiak, Krystian Lajter, Oliwier Krasowiak)
  • Pomocnicy: Marcin Juraś, Wiktor Kościuk, Tomasz Górecki, Adrian Czypicki, Jan Jakubczak, Łukasz Włodarczyk, Mateusz Jastrzembski, Jędrzej Zając, Julian Mordasiewicz, Andrzej Kominiarczyk, Stanisław Białkowski, Jakub Marchwicki, Łukasz Jakubiak i Damian Nowacki (1 mecz) (oraz w OPP także: Marcel Chalaj, Jan Kobyliński, Jakub Miniak, Krystian Goldyn)
  • Napastnicy: Jakub Piotrowski, Bartosz Bargiel i Łukasz Dynel (1 mecz) (oraz w OPP także: Alan Kułakowski, Jakub Śliwa)