Teraz do Krakowa. W sobotę gramy z Puszczą

22.08.2023

Teraz do Krakowa. W sobotę gramy z Puszczą

Przygotowania do meczu z Puszczą Niepołomice ruszyły pełną parą. We wtorek po raz pierwszy z nowymi kolegami trenowali Anton Fase i Adrian Małachowski.

Plan treningowy ŁKS-u:

W tym tygodniu ełkaesiacy wezmą udział w czterech jednostkach treningowych, które odbędą się na boisku. Do Krakowa, gdzie Puszcza Niepołomice rozgrywa swoje domowe spotkania, udamy się w piątek po zajęciach. Mecz z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy rozpocznie się następnego dnia o godz. 17.30.

Sytuacja kadrowa:

Jak zwykle więcej informacji na temat sytuacji kadrowej przedstawi trener Kazimierz Moskal w trakcie przedmeczowej konferencji prasowej, czyli na zakończenie bieżącego mikrocyklu treningowego. Zmagający się ostatnio z problemami zdrowotnymi Adam Marciniak ćwiczy na razie indywidualnie, natomiast drugi z rekonwalescentów – Bartosz Szeliga – trenuje znów z drużyną. Żaden z naszych zawodników nie musi w sobotę pauzować ze względu na kartki (Jakub Letniowski ma na koncie trzy upomnienia; następne będzie skutkować przymusową pauzą).

Warto wspomnieć, że na wtorkowych zajęciach po raz pierwszy z nowymi kolegami trenowali pozyskani kilka dni temu przez nasz klub – Anton Fase i Adrian Małachowski.

Co słychać u rywala:

Najbliższy rywal łodzian jeszcze nie przegrał w tym sezonie w roli gospodarza (swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Cracovii), najpierw odprawiając z kwitkiem Stal Mielec (1:0), a następnie remisując z Legią Warszawa (1:1). W poprzedniej kolejce, czyli w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin (0:1) trener Tomasz Tułacz miał do dyspozycji wszystkich zawodników i podobnie powinno być w sobotę (co prawda Artur Craciun został ukarany w Lubinie czerwoną kartką, ale złożyły się na to dwie żółte).

Po Puszczy domowy z Wartą

W sobotę gramy w Krakowie z Puszczą Niepołomice, a potem czeka nas domowa rywalizacja z Wartą Poznań (piątek, 1 września, początek o godz. 18). Sprzedaż biletów na to spotkanie trwa już na stronie bilety.lkslodz.pl. Sprzedaż w kasach biletowych rozpocznie się w przyszły wtorek. Więcej o biletach na mecz ŁKS – Warta Poznań TUTAJ.