Drużyna

Anton Fase w ŁKS

20.08.2023

20.08.2023

Anton Fase w ŁKS

Nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego został Anton Fase. ŁKS podpisał z holenderskim piłkarzem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia umowy na rok.

23-letni holenderski zawodnik rozpoczynał swoją sportową karierę w młodzieżowych drużynach HFC EDO Haarlem, VEW Heemstede, SV Hoofddorp i AZ Alkmaar, a potem już w seniorskim futbolu reprezentował barwy NEC Nijmegen (9 meczów na zapleczu holenderskiej Eredivisie), bułgarskiego Boteva Vratsa (12 meczów w lidze) i litewskiego klubu Žalgiris Kowno.

W klubie z Kowna mierzący 185 cm piłkarz występował od 2022 roku i w tym czasie rozegrał dla niego w sumie 37 meczów, zdobył 13 goli i zanotował 4 asysty, wpisując się na listę strzelców m.in. w rozegranym w lipcu meczu kwalifikacyjnym do Ligi Konferencji UEFA z Lechem Poznań. Holender jest piłkarzem ofensywnie usposobionym, dysponuje bardzo dobrym uderzeniem z dystansu, może występować w przednich formacjach na środku boiska lub skrzydłach.

Teraz Anton Fase zagra w PKO BP Ekstraklasie w barwach naszego klubu. ŁKS związał się z holenderskim zawodnikiem kontraktem obowiązującym przez dwa lata z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok.