Encyklopedia ŁKS już jest!

Drużyna

Encyklopedia ŁKS już jest!

19.08.2023

19.08.2023

Niezwykły prezent całej społeczności ełkaesiaków z okazji 115. urodzin klubu sprawiła grupa kibiców, która ostatnie trzy lata poświęciła na zebranie ogromnej ilości informacji dotyczących historii ŁKS-u. Ich dzieło można podziwiać na encyklopedialks.pl.

Grupa zapaleńców na czele z Piotrem Idzikowskim zabrała się do pracy trzy lata temu. Ich celem było stworzenie wyjątkowego miejsca w Internecie poświęconego historii Łódzkiego Klubu Sportowego. Czegóż tam nie znajdziemy: są dzieje każdej z dwudziestu ośmiu sekcji, opisy ponad ośmiu tysięcy wydarzeń, niezliczona liczba zdjęć, unikalne pamiątki, intrygujące zestawienia i statystyki, a nawet ełkaesiacka publicystyka.

– 115 lat istnienia ŁKS-u to idealna okazja by uhonorować jubilata w sposób wyjątkowy. Przedstawiamy Wam Encyklopedię ŁKS – nowy serwis internetowy, stworzony przez kibiców i dla kibiców. Zachęcamy, żeby zobaczyć nasz krótki film, a potem odwiedźcie nas na encyklopedialks.pl – mówi Piotr Idzikowski, kibic ŁKS-u i jeden ze współtwórców tego niezwykłego projektu.

Encyklopedia ŁKS ma swoje profile na Facebooku i Twitterze, co więcej jej autorzy wcale nie zamierzają porzucać projektu, bo jak sami mówią, ich praca będzie kontynuowana, więc wkrótce pojawią się tam opisy wielu wydarzeń i postaci, które nadal są w opracowaniu. Zakończenie tych prac przewidziano na 2028 roku, czyli 120-lecie Łódzkiego Klubu Sportowego. Jeśli chcecie wesprzeć twórców encyklopedii, ci gorąco zachęcają do współpracy.