Drużyna

Adrian Małachowski zawodnikiem ŁKS

18.08.2023

18.08.2023

Adrian Małachowski zawodnikiem ŁKS

Do naszej ekstraklasowej drużyny dołączył Adrian Małachowski. ŁKS podpisał z 25-letnim pomocnikiem, który ostatnio występował w lidze niemieckiej, dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia umowy na rok.

Adrian Małachowski jest wychowankiem Zawiszy Bydgoszcz, występował też w młodzieżowych drużynach Legii Warszawa i właśnie w tym klubie w 2015 roku zadebiutował w seniorskim futbolu na szczeblu trzeciej ligi. Później reprezentował barwy Znicza Pruszków w drugiej lidze, a Pogoni Siedlec i przede wszystkim GKS-u Bełchatów na zapleczu ekstraklasy (23 mecze, 2 gole i 2 asysty w sezonie 2019/2020).

Ostatnie trzy sezony środkowy pomocnik spędził w lidze niemieckiej, występując na trzecim poziomie rozgrywkowym w 1. FC Magdeburg (z tym klubem wywalczył awans do 2. Bundesligi) i SV Waldhof Mannheim. W Niemczech piłkarz rozegrał we wszystkich rozgrywkach 77 meczów, zdobył 4 gole i zanotował 6 asyst (z czego 28 spotkań, 3 gole i 3 asysty w poprzednim sezonie). Dodajmy, że w przeszłości zawodnik występował w młodzieżowej reprezentacji Polski. W kadrze do lat 18 rozegrał trzy mecze.

Teraz Adrian Małachowski będzie miał szansę zadebiutować w PKO BP Ekstraklasie w barwach naszego klubu. ŁKS związał się z piłkarzem kontraktem obowiązującym przez dwa lata z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok.