Drużyna

Mecz z Pogonią sędziuje Piotr Lasyk

17.08.2023

17.08.2023

Mecz z Pogonią sędziuje Piotr Lasyk

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Niedzielny mecz 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Pogonią Szczecin, będzie sędziować Piotr Lasyk.

W tym sezonie doświadczony arbiter z Bytomia prowadził dwa spotkania w piłkarskiej elicie (starcie Widzewa z Puszczą Niepołomice i Górnika Zabrze z Piastem Gliwice), a w przeszłości także kilka spotkań z udziałem ełkaesiaków.

W sezonie 2019/2020, kiedy łodzianie rywalizowali w ekstraklasie, ten właśnie arbiter był rozjemcą wygranego przez nas meczu z Cracovią (1:0) i zremisowanego z Arką Gdynia (1:1). W sezonie 2020/2021 spotkaliśmy się z nim przy okazji trzech meczów: z Koroną w Kielcach (0:1), z Resovią w Rzeszowie (2:1) i Odrą Opole w Łodzi (0:4), a w ubiegłym prowadził mecz ŁKS-u z Arką Gdynia (3:1).

W niedzielę asystentami Piotra Lasyka będą Krzysztof Myrmus i Damian Rokosz, a sędzią technicznym Rafał Rokosz. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Bartosz Frankowski oraz Marcin Boniek. Pierwszy gwizdek o godz. 15.